Kauza Pistorius pokračuje: Hendikepovaný atlét môže dostať vyšší trest

Oscar Pistorius zabil svoju krásnu priateľku Reevu Steenkampovú.
Oscar Pistorius zabil svoju krásnu priateľku Reevu Steenkampovú.

JOHANNESBURG - Hendikepovaný juhoafrický atlét Oscar Pistorius môže stráviť vo väzení viac než päť rokov, ktoré si momentálne odpykáva. Jeho právnici totiž neuspeli so žiadosťou o zamietnutie odvolania prokuratúry proti klasifikácii trestného činu, ktorého sa Pistorius dopustil vo februári 2013 zastrelením priateľky Reevy Steenkampovej, informovala agentúra Reuters.

Ak prokuratúra s odvolaním uspeje a dosiahne preklasifikovanie trestného činu na vraždu, môže sa Pistoriusov trest predĺžiť na minimálne 15 rokov odňatia slobody. Prípad bude prerokovávať odvolací tribunál v Bloemfonteine, termín pojednávania zatiaľ nie je známy.

Pistoriusa v októbri odsúdili na päťročný trest odňatia slobody. Športovec s amputovanými dolnými končatinami zabil Steenkampovú štyrmi strelnými ranami v čase, keď bola zamknutá na toalete ich domu. Prokuratúra tvrdila, že sa tam zavrela po hádke s Pistoriusom a že ten následne strieľal s úmyslom vraždiť. Pistorius trval na tom, že si svoju priateľku pomýlil so zlodejom a zastrelil ju omylom.

Do histórie športu sa zapísal, keď ako prvý športovec s oboma amputovanými končatinami súťažil na klasickej olympiáde. Na OH 2012 v Londýne štartoval v pretekoch na 400 m a v štafete na 4x400 m.


Tagy: Oscar Pistorius

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA, facebook.com, Koláž Športky

DISKUSIA