Žilina odčinila domácu prehru a tentokrát v baráži deklasovala prvoligistu z Detvy

Gólové oslavy hokejistov ŽilinyGólové oslavy hokejistov Žiliny Zdroj: SITA

DETVA - Hokejisti MsHK DOXXbet zvíťazili v pondelok v treťom zápase baráže o Tipsport extraligu na ľade HC 07 Orin Detva 6:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v utorok opäť v Detve.

Na detvianskom zimáku začali lepšie hostia. V druhej minúte pálil Krčula a Volentier vyrazil betónom. O minútu šiel Drevenák praktický sám na detvianskeho gólmana, ale nedal. V štvrtej minúte hrali hostia 29-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale z tohto mráčika ešte nezapršalo. Následne hrala presilovku aj Detva, no inkasovala. Zarovno s vlastnou bránkovou čiarou vypálil tvrdo Krčula, puk letel celým ihriskom a na počudovanie všetkých divákov nakoniec skončil v sieti. V ôsmej minúte hrala Detva druhú presilovku a aj v tej sa presadili paradoxne Žilinčania. Volentier za vlastnou bránkou zle rozohral, puku sa zmocnil Procházka a zasunul do prázdnej brány – 0:2. Detviansky zimák stíchol.

V desiatej minúte sa konečne prebrali aj domáci. Najprv mal prvú šancu Zorvan, tá si ešte gól nepýtala, ale Parkhousov bekhend už áno. Gól však opäť padol na opačnej strane. V jedenástej minúte prestrelil Volentiera tretíkrát Kanko a keď o chvíľu pridal štvrtý gól Drevenák, domáci tréner Kapusta musel siahnuť po time oute. V trinástej minúte mal svoju ďalšiu šancu Drevenák, ale mohlo platiť nedáš dostaneš, keby bol za Cibuľom skončil Fekiačov teč. O dve minúty mali domáci prečíslenie dvoch na jedného, ale Petro so Žilkom trafili len padajúceho obrancu. Na druhej strane pohrozil aktívny Drevenák, ešte lepšiu príležitosť mala dvojica Jabrocký, Krajči, ale prečíslenie zmarila domáca obrana. Prvú tretinu uzavrel bekhendom z ľavej strany domáci Graham, ale Cibuľa ani z tejto šance neinkasoval.

Druhú tretinu začali aktívnejšie domáci, ale Sládok fauloval v útočnej tretine a tak presilovku hrali v 22. minúte hostia. Žilinčania veľa šancí v presilovke nemali, azda najväčšiu spálil Demel, ale Volentier Detvu tentokrát podržal. V 25. minúte putoval Sládok na trestnú lavicu druhýkrát, ale domáci tlak súpera opäť ustáli. Pomaličky domáci začali štípať. O dve minúty neskôr unikol po pravom krídle Themár a jeho strelu švihom Cibuľa musel vyrazil ramenom. V 29. minúte bol v čistej pozícii pred Cibuľom hákovaný Hájnik a presilovku hrala Detva. Domáci ju nezahrali dobre, no hneď po jej skončení bola Detva ku gólu asi najbližšie, ale Patrik Fekiač pred Cibuľom nepochodil. O minútu na to mali šancu hostia, ale prečíslenie dvoch na jedného nevyužili. Ako sa blížil koniec druhej časti hry, stále sa hralo viac pred Cibuľom. Domáci tlačili a keďže žiadne veľké šance neprichádzali, skúšali to nahadzovanými strelami od modrej, tie však Cibuľa všetky vyrážal do rohov. Tri minúty pred koncom domáci zle striedali a Drevenák šiel úplne sám na Volentiera, ale netrafil ani bránu. Druhú tretinu uzavrela domáca presilovka piatich na troch a v nej sa konečne domáci dočkali. Legionársky útok roztočil kolotoč a sedem sekúnd pred koncom tretiny sa Grahamovi podarilo znížiť na 1:4.

Tretiu tretinu začali aktivitou domáci a po 30 sekundách mohol Srnka znížiť, ale jeho teč Cibuľa kryl. Domáci mali aj druhú šancu, ale keď sa pred Říhom otvorila prázdna bránka, v poslednej chvíli mu skočil puk. Nápor Detvy však zmrazil piatym žilinským gólom Krajči. V 47. minúte sa pekne preštrikoval pred Volentiera Krčula, ale puk poslal ponad bránku. Následne sa roztrhlo vrece s vylúčeniami. Hra sa kúskovala a z jedného takéhoto buly zvýšil na 6:1 pre hostí Drevenák. Volentiera nahradil v domácej bráne Korytár. Naďalej sa viacej vylučovalo ako hralo. Šesť minút pred koncom pekne vypálil od modrej Sládok, jeho strelu tečoval Parkohouse, ale Cibuľa so šťastím neinkasoval. Nasledovala opäť potyčka Parkousa a Jabrockého. Zvyšok zápasu sa už v podstate iba dohrával.

MsHK DOXXbet Žilina - HC 07 Orin Detva 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)
Góly: 40. Graham (Fekiač, Parkhouse) - 6. Krčula (Cibuľa, Grman), 8. Procházka, 11. Kanko (Demel), 11. Drevenák (Nádašdi), 44. Krajči (Jabrocký), 49. Drevenák (Jabrocký). Rozhodovali: Lauff, Štefik – Jobbágy, Rovenský. Vylúčení: 10:13 na 2 min, navyše Drábek (Žilina) 10 min nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, 1600 divákov.
/na zápasy: 1:2/

Dušan Kapusta (tréner Detvy): „Dnes nám zase nevyšiel úvod zápasu. Obdobne ako v Žiline sme prehrali prvú tretinu 0:4. Dnes bol rozdiel v tom, že v našej presilovke sme dostali dva smolné góly. Zbytočné niečo vyčítať brankárovi, lebo ostatné dva góly boli po chybách hráčov. Druhá a tretia tretina sa zo žilinskej strany len dohrávala. Dnes sme asi mentálne nemali na to, aby sme zvládli tento zápas.“

Peter Mikula (tréner Žiliny): „V dnešnom zápase rozhodli dve fatálne chyby domáceho brankára, z ktorých sa asi nespamätal. V prvej tretine sa nám darilo strelecky, dominovali sme aj z hľadiska herného prejavu. V druhej tretine sa našou benevolenciou súper do zápasu vrátil. Trošku zbytočne sme urobili fatálne chyby. Boli sme zbytočne vylučovaní. Tretia tretina sa v podstate dohrávala. Domáci silu nemali a my sme kontrolovali hru. Myslím si, že dnešné naše víťazstvo bolo zaslúžené.“

Viac o téme: MsHK DOXXbet Žilina HC 07 Orin Detva