Hokejisti Sparty do semifinále aj vďaka gólu Mikúša, Zlín vyrovnal na 2:2

Juraj MikušJuraj Mikuš Zdroj: hcsparta.cz

PRAHA - Hokejisti Sparty Praha sa stali prvými semifinalistami play off českej extraligy. Tím z hlavného mesta vyhral v pondelok v Hradci Králové nad domácim Mountfieldom 4:3 a v celej sérii triumfoval 4:0 na zápasy.

K víťazstvu a postupu pomohli Sparte aj slovenskí hokejisti, jeden gól strelil obranca Juraj Mikúš a asistenciu zaznamenal útočník Martin Réway. Víťazný zásah zaznamenal v 56. minúte z trestného strieľania Petr Kumstát. Už v 7. minúte dostal trest do konca zápasu v drese domácich jeho krajan Roman Kukumberg. V ďalšom štvrťfinále vyhral Zlín nad Brnom 5:3 a vyrovnal stav série na 2:2. Za Brno chytal do 36. minúty slovenský brankár Marek Čiliak, potom ho vystriedal Martin Falter. Jednu asistenciu si za hostí pripísal obranca Tomáš Malec.

Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Góly: 10. Tvrdík, 22. Šimánek, 36. Valcourt – 9. Buchtele (RÉWAY), 10. MIKÚŠ, 26. Forman, 56. Kumstát.
/na zápasy 0:4/

PSG Zlín – HC Kometa Brno 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Góly: 14. Ondráček, 26. Svoboda, 33. Kubiš, 36. Vlach, 43. Ondráček – 37. Mrázek, 40. Němec, 55. Káňa (MALEC)