O radosť ho zlý výsledok nepripravil: Sagan sa pri Jadrane teší z celkového triumfu

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA

SAN BENEDETTO DEL TRONTO - V poslednej etape bol v cieli až v druhej stovke, no tešil sa z celkového triumfu na tretích etapových pretekoch sezóny Tirreno-Adriatico. Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral bodovaciu súťaž, stačilo mu na to jediné etapové víťazstvo. Celkovým víťazom jubilejného 50. ročníka pretekov sa stal Nairo Quintana. Z triumfu v záverečnej časovke jednotlivcov na 10 km v San Benedetto del Tronto sa tešil švajčiarsky špecialista Fabian Cancellara. Slovák skončil v 7. etape, ktorou bola krátka časovka na 10 km, na 124. mieste so stratou dve minúty a 59 sekúnd.

O úspechu teda môže hovoriť aj Sagan, ktorý si v 6. etape zabezpečil premiérový triumf v sezóne i v novom drese Tinkoff-Saxo a zároveň vyhral aj bodovaciu súťaž. V nej nazbieral dokopy 32 bodov, druhý Jens Debusschere z Belgicka mal na konte 20.

O radosť ho zlý Galéria fotiek (2) Zdroj: facebook
Cancellara triumfoval v utorok časom 11:23 min pred domácim Adrianom Malorim (+4 s) a Bielorusom Vasilom Kirjienkom (+9 s). "Cítil som v sebe najazdené kilometre. Dnes som do toho dal, čo vo mne bolo. Som veľmi spokojný s tým, čo som predviedol. Dosiahol som víťazstvo, ale už sa pozerám dopredu na víkend, keď ma čaká Miláno - San Remo," povedal jazdec stajne Trek. Rovnaké podujatie čaká už o pár dní aj Petra Sagana.

Quintana dosiahol celkový čas 25:11:16 hodín, na druhom mieste skončil so stratou 18 sekúnd holandský pretekár Bauke Mollema, tretie sa ušlo ďalšiemu Kolumbijčanovi Rigobertovi Uranovi (+31 s).

7. etapa (San Benedetto Del Tronto - San Benedetto Del Tronto, 10 km): 1. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory Racing 11:23 min, 2. Adriano Malori (Tal.) Movistar +4, 3. Vasil Kirijenka (Biel.) Team Sky +9, 4. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar +12, 5. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo +16, 6. Michael Hepburn (Aus.) Orica GreenEdge +16... 124 Sagan +02' 59''

Konečné poradie po 7. etape: 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 25:11:16 h, 2. Bauke Mollema (Hol.) Trek Factory +18 s, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - Quick-Step +31, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +35, 5. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +39.

Bodovacia súťaž: 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo 32 bodov, 2. Jens Debusschere (Belg.) Lotto Soudal 20, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - Quick-Step 19.

Viac o téme: Peter Sagan Tirreno - Adriatico Tinkoff-Saxo
  • Zdroj: kt; Športky; TASR; SITA