Marcinko a Tybor udržali nádeje Pardubíc, Dravecký priblížil Třinec k postupu

Radoslav TyborRadoslav Tybor Zdroj: hcpce.cz

MLADÁ BOLESLAV - Slovenský hokejista Vladimír Dravecký priblížil Třinec k postupu do semifinále play off českej extraligy. V stredajšom štvrtom štvrťfinále zariadil triumf svojho tímu na ľade BK Mladá Boleslav v pomere 2:1, keď v 23. minúte pred bránkou zúročil prihrávku Jiřího Polanského. "Oceliari" sa ujali vedenia 3:1 v sérii, postupujúci krok môžu urobiť už v piatok na domácom ľade.

Hrobárovi z lopaty ušli hokejisti Pardubíc, ktorí po triumfe 3:2 po predĺžení znížili stav štvrťfinálovej série s HC VERVA Litvínov na 1:3. Výraznou mierou sa pod stredajší triumf podpísalo duo slovenských reprezentantov Tomáš Marcinko a Radoslav Tybor. Obaja sa v zápase gólovo presadili a v predĺžení asistovali na víťazný gól Tomáša Kauta.

BK Mladá Boleslav - Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 2. Pačovský - 21. Galvas, 23. DRAVECKÝ
/na zápasy: 1:3/

ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC VERVA Litvínov 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 14. MARCINKO, 27. TYBOR, 66. Kaut (MARCINKO, TYBOR) - 14. Ručinský, 33. Pavlík
/na zápasy 1:3/

Viac o téme: Oceláři Třinec ČSOB Pojišťovna Pardubice BK Mladá Boleslav HC VERVA Litvínov