Alonso sa vráti na štart VC Malajzie: Od lekárov dostal zelenú

Fernando Alonso
Fernando Alonso

MADRID - Španielsky pilot Fernando Alonso by sa mal v nedeľu postaviť na štart Veľkej ceny Malajzie automobilov formuly 1. Dvojnásobný šampión (2005 a 2006) nemohol pre otras mozgu z predsezónneho testovania v Barcelone absolvovať úvodné preteky seriálu majstrovstiev sveta v austrálskom Melbourne.

Alonso má za sebou už viacero lekárskych vyšetrení, po ktorých dostal zelenú pred štart. Definitívne sa však rozhodne až krátko pred súťažným víkendom počas prehliadky u lekára Medzinárodnej automobilovej federácie Jeana-Charlesa Pietta.

Španiel absolvoval v nedeľu v Cambridgei testy na krátkodobú i dlhodobú pamäť a na reflexy. "Nemôžem komentovať jeho stav, takže nie som spôsobilý to potvrdiť a ani vyvrátiť. Nepochybujem však o tom, že do Malajzie odletí podľa plánov. Prehliadka u lekára FIA by už mala byť len formalita," povedal manažér Alonsa Luís García Abad. 

Alonso utrpel 22. februára pri testoch otras mozgu, keď nezvládol riadenie v rýchlosti 215 km/h a tri dni strávil v nemocnici. Lekári sú s vývojom jeho rekonvalescencie spokojní. Alonso sa vrátil do McLarenu tento rok. V tíme už jazdil v roku 2007. Na Veľkej cene Austrálie ho nahradil Dán Kevin Magnussen, ktorý pred sezónou prepustil miesto v tíme práve Španielovi a stal sa náhradným a testovacím jazdcom. 


Tagy: Fernando Alonso McLaren

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA