Hokejový Slovan priznal snahy o záchranu KHL: Vďaka tomuto majú belasí veľkú nádej

BRATISLAVA - Všetko môže byť naopak. Žiadna slovenská či česká extraliga, žiadna rakúska EBEL. Keď sa vedenie bratislavského klubu nehrnulo do rokovaní s českou stranou, niečo to znamenalo. Všetko v klube podriaďujú pokračovaniu v ruskej nadnárodnej súťaži. A vďaka tomu boli aj vrcholní predstavitelia klubu na rokovaní v Moskve.

Podľa oficiálneho klubového webu sa rokovania vo štvrtok posunuli "o kus vpred". Slovanu by pri financovaní nasledujúcej sezóny v KHL mohli tiež pomôcť avizované zmeny v marketingovej politike KHL. Marketingový riaditeľ Milan Vajda Športkám vysvetlil, že finančné problémy v minulej sezóne by zažehnali práve výhodnejšie nastavené reklamné zmluvy. Belasých by zachránilo, ak by KHL otvorila dvere domácim sponzorom v oblasti mobilnej komunikácie a automobilového priemyslu.

V súvislosti s mobilnými operátormi je záujemcov zo Slovenska viacero, pri automobilkách sa hovorí nielen o tých, čo vyrábajú pod Tatrami, ale aj o Škode. Navyše v kuloároch sa stále hovorí o novom sponzorovi blízkom finančnej skupine J&T. Tá síce Športkám odkázala, že do klubu vstúpiť neplánuje, ale v portfóliu má mnohé menšie firmy.

„Z dnešného stretnutia mám veľmi dobrý pocit. Vedenie súťaže v zastúpení pána Černyšenka potvrdilo jednoznačný záujem na zotrvaní Slovana v súťaži aj v budúcej sezóne. Na rokovaní sme spoločne preberali aj otázku doplnenia súčasného rozpočtu klubu tak, aby sme mohli bez problémov pôsobiť v súťaži aj v ďalších ročníkoch. Nebolo to posledné stretnutie, v rokovaniach budeme v najbližších týždňoch  pokračovať a s vedením súťaže zostávame v kontakte a vzájomne sa budeme informovať o ďalších krokoch,“ povedal pre klubový web Slovana podpredseda predstavenstva Juraj Široký ml.

Za Slovan sa v Moskve zúčastnili stretnutia okrem Širokého aj športový riaditeľ Oldřich Štefl a výkonný riaditeľ pre KHL Alexej Jaškin. Za KHL prišiel prezident KHL Dmitrij Černyšenko, viceprezident KHL Georgij Kobiljanský a marketingový riaditeľ Sergej Dobrochvalov.


Tagy: HC Slovan Bratislava Juraj Široký Milan Vajda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
hcslovan.sk

DISKUSIA