Slovanu hrozí, že nebude mať jediného hráča: Toto sú možnosti pre budúcu sezónu

Ilustračné foto: Fanúšikovia Slovana
Ilustračné foto: Fanúšikovia Slovana

BRATISLAVA – Do konca marca mali zverejniť, kde budú od jesene hrať. Hokejový Slovan Bratislava však stále netuší, aká bude ich budúcoročná realita, a preto ešte ani nemajú jediného hráča. Vedenie klubu nič netají, nie je to o tom, že by boli voči fanúšikom neféroví. A keďže nevedia, kde budú pôsobiť, nevedia, kto v belasom drese bude hrať.

Ak by slovanisti pokračovali v KHL, z ostatnej sezóny im zostalo niekoľko zazmluvnených hráčov na čele s Ladislavom Nagyom a kapitánom Milanom Bartovičom. Ak by to však nebola KHL, zmluvy s najväčšími hviezdami strácajú platnosť a klub musí zháňať opory prakticky „od nuly“. A na to je už najvyšší čas. Ideálne by bolo, ak by do svetového šampionátu štartujúceho 1. mája mal šéf Slovana Maroš Krajči nielen jasno v súťaži, ale aj v trénerovi a kostre tímu, aby mohol s novým koučom oslovovať opory.

Momentálne je jasné len to, že Slovan bude hrať buď KHL alebo extraligu pod Tatrami. Obe možnosti sú tak pravdepodobné ako aj nepravdepodobné. Na rakúsku nadnárodnú EBEL by zrejme nedostali súhlas od zväzu. Ten čakajú voľby nového prezidenta a ak by slovenský hokej stratil historicky najvýznamnejší klub, pre súčasné vedenie na čele s Igorom Nemečkom by to bolo veľké mínus. Česká liga je pasé už dávnejšie, problémy boli dva: Slovan sa príliš dlho rozhodoval a ani nepodal prihlášku, navyše viaceré české tímy sa boja sami o seba a svoje šance na play off.

A aké je momentálne status quo? Moskovské vedenie KHL chce, aby Slovan pokračoval v súťaži, no finančne mu nepomôžu. Belasí túžia po zmene reklamných pravidiel, aby mohli osloviť domácu automobilku a mobilného operátora. A stále sa hovorí aj o tom, že za istých okolností by s peniazmi mohla pomôcť aj firma blízka J&T. Ak sa ale túžby oboch strán nepodarí naplniť, Slovan bude od jesene súperiť v domácej extralige s Košicami, Banskou Bystricou, Nitrou či Skalicou.


Tagy: HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
SITA

DISKUSIA