Čiliak prehre Brna nezabránil: Gerhát premiérovým gólom pomohol priblížiť Litvínovu finále

Marek Čiliak nezabránil ďalšej prehre BrnaMarek Čiliak nezabránil ďalšej prehre Brna Zdroj: hokej-litvinov.cz

BRNO - Hokejisti Litvínova zvíťazili aj v treťom súboji semifinále play-off českej extraligy nad súpermi z Brna, tentoraz na ich ľade hladko 3:0, a sú blízko postupu do finále. Na pondelkovom víťazstve na ľade Komety sa podieľal aj slovenský útočník František Gerhát, ktorý minútu pred koncom druhej tretiny prvým gólom v play-off zvýšil na 2:0 pre hostí.

V bránke domácich bol slovenský gólman Marek Čiliak, ktorý kryl 25 z 27 striel hostí, tretí gól dosiahli hráči Litvínova do prázdnej bránky. Ich brankár Pavel Francoz vychytal shutout. Ani jedna z 26 striel domácich hráčov pred 7200 divákmi sa neujala. Hráči HC Verva Litvínov si už v utorok môžu zaistiť postup do finále.

Brno - Litvínov 0:3 (0:0, 0:1, 0:1) - stav série 0:3
Góly: 1. Petružálek, 39. GERHÁT, 59. Hübl, 7200 divákov