Devätnástka nešťastne remizovala s Írmi a prišla o ME: Smútok, beznádej a plač v kabíne!

Slovenský výber do 19 rokovSlovenský výber do 19 rokov Zdroj: SFZ

MANNHEIM - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov napokon nepostúpila na majstrovstvá Európy do Grécka (9.-16. júla). V utorok nešťastne remizovala v jej poslednom zápase miniturnaja 2. fázy kvalifikácie v nemeckom Mannheime s Írskom 2:2, keď v súboji viedla 2:0 a o výhru prišla v nadstavenom čase a už hrala oslabená o dvoch vylúčených hráčov.

Z prvého miesta idú na šampionát domáci Nemci, ktorým Česi dovolili streliť až 6 gólov. Slováci dohrávali oslabení o dvoch hráčov, keď ČK v závere dostali László Bénes a Andrej Kadlec, a z lavičky aj Jakub Hromada.

Po remíze s domácimi Nemcami 1:1 a výhre nad Českom 3:0 zverenci trénera Milana Malatinského zostali pred bránami obrovského úspechu. Mohli napodobniť výber SR do 19 rokov, ktorý v roku 2002 postúpil pod trénerom Petrom Polákom na finálový turnaj do Nórska, kde obsadil bronzovú pozíciu a kvalifikoval sa na MS hráčov do 20 rokov do SAE. Tam vypadol v osemfinále z Brazíliou 1:2 po predĺžení.

V utorok Slováci viedli po polčase 2:0 a postupovali, keďže aj po prvom polčase paralelne hrajúceho súboja Nemci viedli nad ČR 2:0, V druhom dejstve ale Nemci začali strieľať jeden gól za druhým, Slováci prišli o vylúčených hráčov, prvý gól inkasovali z penalty a výhru stratili v 90.+1 minúte.

Do Grécka postúpi sedem víťazov kvalifikačných skupín, ktorí sa pridajú k domácemu tímu, ktorý má účasť ako organizátor automatickú.

"Smútok, beznádej, plač v kabíne," reagoval po zápase pre RTVS kouč Malatinský. "Snažili sme sa v závere chlapcov držať na uzde, ale to čo sa tu dialo v závere, to už futbal išiel úplne mimo. Sme morálni víťazi."

Kvalifikačný turnaj (Elite Round) v Nemecku o postup na futbalové ME 2015 hráčov do 19 rokov do Grécka - utorkové výsledky:

2. skupina:

Írsko "19" - Slovensko "19" 2:2 (0:2)
Góly: 77. Manning (z pok. kopu), 90.+ Coustrain - 12. D. Vavro, 44. Čmelík, ŽK: 54. Dimaio, 79. Toner - 40. Káčer, 45. Bénes, 64. A. Kadlec, 76. D. Vavro, 79. Čmelík, ČK: 90. Toner po druhej ŽK - 83. Bénes po druhej ŽK, 85. A. Kadlec po druhej ŽK, 86. Hromada
Zostava SR "19": Rodák - A. Kadlec, Vavro, D. Kružliak (30. Berežný), Chvátal - Káčer, F. Lesniak (69. Haraslín) - Čmelík, Bénes, Špalek (55. Polievka) - T. Vestenický,

Česko "19" - Nemecko "19" 0:6 (0:2)