Bondrov sľub všetkým fanúšikom: Správny smer pre slovenský hokej? Som pripravený pomôcť

Peter Bondra
Peter Bondra

BRATISLAVA - Strelec zlatého gólu z finále majstrovstiev sveta 2002 v Göteborgu Peter Bondra je pripravený zapojiť sa do procesu upratovania slovenského hokeja, ktorý incioval ďalší člen kádra majstrov sveta Richard Lintner. Bondra sa pred pár týždňami stretol s Lintnerom i Miroslavom Šatanom a hovorili o prípadných návrhoch na zmeny v slovenskom hokeji.

Volebný kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja sa uskutoční v druhej polovici júna. "Som na to pripravený. Chcel by som pomôcť svojimi skúsenosťami, radami, aby slovenský hokej nabral správny smer a prinášal fanúšikom viac radosti," odpovedal Bondra v rozhovore pre denník Sme na otázku, či sa zapojí do procesu zmien.

Rodák z ukrajinského Lucku v súčasnosti pracuje v štruktúrach Capitals. V klube je legenda, v poslednom čase sa však prizerá, ako ho oberá Alexander Ovečkin o rekordy. V utorok vyrovnal Rus strelecké maximum Capitals, ktoré so 472 gólmi držal práve Bondra.

"Pre mňa je to kompliment, keď ma porovnávajú s takým skvelým hokejistom, ako je on. Ale možnože mi zostal rekord v počte gólov v oslabení, dal som ich 32, keďže Ovečkin v oslabeniach nenastupuje na ľad," doplnil pre Sme Bondra.   


Tagy: Peter Bondra

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA