Škrtelov kouč k odchodu hviezdneho Sterlinga: Arsenal je veľký klub, ale my sme FC Liverpool

Raheem Sterling a jeho gólové oslavy
Raheem Sterling a jeho gólové oslavy

LIVERPOOL - Tréner anglického futbalového klubu FC Liverpool Brendan Rodgers odmietol možnosť odchodu Raheema Sterlinga počas najbližšieho prestupového obdobia. Špekulácie o prestupe 20-ročného ofenzívneho hráča do konkurenčného Arsenalu Londýn sa vyrojili po neautorizovanom rozhovore s BBC, v ktorom Sterling uviedol, že o podpise novej zmluvy s "The Reds" bude uvažovať až po skončení tejto sezóny.

"Arsenal je veľký klub, ale my sme FC Liverpool. Vo futbale tiež niečo znamenáme, je len na nás, koho predáme. Pre Raheema je cťou hrať za tento klub. Ak chce vyhrávať trofeje, je na správnej adrese. Má platný kontrakt na dva a pol roka a v lete nikam nepôjde," vyhlásil Rodgers na štvrtkovej tlačovej besede a k spomenutému interview s BBC doplnil: "Nemal na to povolenie od klubu, všetkých nás prekvapil. Je však ešte mladý a stále sa učí."

Do špekulácií sa nenechal vtiahnuť ani kouč Arsenalu Londýn Arséne Wenger. "Sterling je výborným futbalistom, každý to vie. Pre Liverpool je veľmi dôležitý. Nechcem hovoriť o žiadnych hráčskych presunoch, nie je prestupový termín. Rešpektujem LFC a nebudem sa miešať do rokovaní, je to ich vec. Navyše sme dva dni pred vzájomným súbojom," citoval Wengera server eurosport.yahoo.com.

Arsenal privíta Liverpool na Emirates Stadium v sobotu o 13.45 h SELČ v stretnutí 31. kola najvyššej anglickej súťaže.


Tagy: Brendan Rodgers Arséne Wenger Raheem Sterling

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA