Finále v Miami prinesie atraktívny súboj: Sily si zmerajú Djokovič a Murray

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA

MIAMI - Finále tenisového turnaja ATP World Tour Masters 1000 Miami Open v americkom Miami na Floride (dotácia 6 267 755 USD, tvrdý povrch Laykold) bude predstavením Brita Andyho Murrayho a Srba Novaka Djokoviča. Rozhodli o tom piatkové semifinálové duely.

Najskôr 27-ročný rodák zo škótskeho Dunblane Murray zdolal ako tretí nasadený hráč osmičku "pavúka" Tomáša Berdycha z Česka za 103 minút 6:4, 6:4. Murray týmto víťazstvom nad 29-ročným rodákom z Valašského Meziříčí vyrovnal v bilancii zo vzájomných duelov na 6:6.

"V priebehu zápasu som cítil, že podávam celkom dobre. Z jedného konca kurtu to bolo dosť náročné, pretože som podával priamo proti slnku. Hlavne pri druhom podaní bolo zložité niečo vidieť," vyhlásil po stretnutí Andy Murray.

Štvrtý muž renkingu, ktorý sa o týždeň ožení s Kim Searsovou, dokázal v oboch setoch dvakrát prelomiť podanie českého súpera. Keďže 9. v renkingu Berdych uspel pri servise britského tenistu v prvom i druhom sete iba raz, napokon ťahal za kratší koniec. Sprievodnou pikantériou duelu je skutočnosť, že finalistu Wimbledonu 2010 trénersky vedie Dani Vallverdu, ktorý ešte v predchádzajúcej sezóne figuroval v realizačnom štábe Murrayho. Navyše, Berdych v marci angažoval aj Jeza Greena, niekdajšieho rivalovho kondičného trénera.

V druhom semifinále si líder svetového rebríčka Djokovič poradil s Johnom Isnerom za 90 min 7:6 (3), 6:2. Zakrátko 30-ročný Američan (nar. 26. apríla 1985, pozn.) si vo vzájomnej bilancii nepripísal tretí skalp Djokoviča a súperovi kládol väčší odpor len v prvom sete, ktorý rozhodol až tajbrejk. Djokovič v druhom sete dvakrát prelomil Isnerov servis a získal zápas vo svoj prospech. "Myslím si, že Djokovič hral veľmi dobre. Mal som hrať oveľa lepšie, aby som ho zdolal," cituje pozápasové slová Isnera web atpworldtour.com. "Som rád, že mi v zápase vyšlo, čo som si z hľadiska taktiky pred stretnutím zaumienil. Je vždy náročné hrať proti súperovi, ktorý tak dobre podáva," zhodnotil duel aj 27-ročný rodák z Belehradu.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí semifinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open v americkom Miami na Floride (dotácia 6 267 755 USD, tvrdý povrch Laykold):