VIDEO Pretekári padali ako hrušky: V Belgicku autá zostrelili až dvoch cyklistov

Pád Jesseho SergentaPád Jesseho Sergenta

BELGICKO - Preteky Okolo Flámska priniesli okrem zaujímavého finišu, v ktorom sa, žiaľ, Petrovi Saganovi nepodarilo dosiahnuť cenné víťazstvo, aj dve kolízie servisných áut s cyklistami.

Z pretekov sa musel porúčať po zrážke so servisným autom aj ďalší cyklista. Sergenta z tímu Trek Factory zachytilo asi 100 km pred cieľom neutrálne mechanické vozidlo, ktoré sa snažilo predstihnúť vedúcu skupinu. Pri predbiehaní trafil vodič automobilu pretekára v zákrute bočnou stranou. Sergent nebol po páde schopný pokračovať v jazde a musel odstúpiť. Tím už potvrdil, že 26-ročný cyklista má zlomenú kľúčnu kosť.

O 45 minút neskôr zapríčinilo ďalšie neutrálne mechanické vozidlo pád Chavanela. Francúz sa chcel pozhovárať s jedným zo svojich športových riaditeľov vo vozidle tímu FDJ, do ktorého zozadu vrazil automobil s neutrálnou mechanickou pomocou. "Sébastien Chavanel síce opustil preteky, ale je v poriadku. Auto je dosť poškodené, ale všetci v ňom sú OK," napísalo vedenie FDJ na sociálnej sieti Twitter. 

Viac o téme: Okolo Flámska
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Youtube, VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA, sportky.sk

Súvisiace články