Návrat niekdajšej šampiónky: Legendárna Hingisová po 17 rokoch späť vo Fed Cupe

Martina Hingisová
Martina Hingisová

ZÜRICH - Bývalá dlhoročná svetová jednotka Martina Hingisová sa po 17 rokoch vracia do fedcupového tímu Švajčiarska. V tenisovej súťaži družstiev sa objaví prvýkrát od prehratého finále so Španielskom v roku 1998, kedy mala necelých osemnásť rokov. Teraz pomôže Švajčiarkám v baráži o Svetovú skupinu proti Poľsku.

Tridsaťštyriročná Hingisová sa niekoľkokrát s tenisom rozlúčila a naposledy sa na kurty vrátila v lete 2013, hoci len kvôli štvorhre. Pretože ju láka štart na olympijských hrách v Riu, potrebuje Fed Cup hrať. Po dlhých rokoch ho okúsi 19. apríla v Zielona Gore.

"Je úžasné, že Martina po pozoruhodnom návrate na deblový WTA Tour posilní náš tím v Poľsku," povedal predseda švajčiarskeho zväzu René Stammbach o rodáčke z Košíc, ktorá vo Fed Cupe odohrala 30 zápasov v singli i štvorhre a utrpela len štyri porážky.

Teraz má opäť skvelú formu, keď s indickou spoluhráčkou Saniou Mirzovou vyhrali štvorhru na prestížnych turnajoch v Indian Wells a Miami. Navyše bez straty setu. Aj napriek návratu Hingisovej však nebudú Švajčiarky v Poľsku v najsilnejšej zostave, pretože nomináciu odmietla 35. hráčka rebríčka Belinda Bencicová.


Tagy: Martina Hingisová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA