Trenčín podpísal zmluvu s talentovaným Grékom: Úlohou je rozvinúť jeho potenciál

Apostolos Katsetis
Apostolos Katsetis

TRENČÍN - Grécky stredopoliar Apostolos Katsetis podpísal po dvojtýždňovej skúške kontrakt na tri roky so slovenským futbalovým klubom AS Trenčín. Informovala o tom oficiálna internetová stránka jeho nového zamestnávateľa.

"Stále je považovaný za jeden z veľkých talentov gréckeho futbalu. V pätnástich rokoch podpísal zmluvu s AEK Atény a hral za reprezentáciu do 17 rokov," povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Devätnásťročný rodák z austrálskeho Westmead začínal s futbalom u "protinožcov", kde žili jeho rodičia. Medzi pätnástym a šestnástym rokom trénoval celú sezónu s aténskym AEK, kde sa denne stretával s Eidurom Gudjohnsenom, Kostasom Manolasom alebo Traianosom Dellasom. Následne bol dva a pol roka v Catanii a hral v talianskej dorasteneckej lige. Pred príchodom do Trenčína strávil dva a pol roka v silnom Western Sydney. Wonderers totiž v minulom roku vyhrali ázijskú Ligu majstrov. 

"Našou úlohou je rozvinúť jeho potenciál do podoby, aby sa stal súčasťou tímu, časom možno aj európskeho futbalu. V drese devätnástky sa predstavil v zápase proti reprezentácii Ruska. Svoj zaujímavý výkon okorenil gólom. Z nášho pohľadu bol pri rozhodovaní veľmi dôležitý aj jeho eminentný záujem zotrvať tu a bojovať o miesto," poznamenal Rybníček. 

Po necelých troch rokoch v Austrálii sa opäť rozhodol vrátiť do Európy a voľba padla na Trenčín. "Našiel som veľmi dobrý klub a som šťastný," povedal nádejný ofenzívny stredopoliar a pokračoval: "O klube som pred príchodom na Slovensko počul veľa dobrých vecí. Páči sa mi filozofia a práca AS. V kabíne panuje skvelá atmosféra, prístup trénerov je vynikajúci. Tréningy sú skutočne skvelé. Viem, že to nie je anglická Premier League, ale vidím skvelú mentalitu hráčov a profesionálnu prácu klubu." 


Tagy: AS Trenčín Apostolos Katsetis

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
astrencin.sk

DISKUSIA