Po vyhadzove Chovanca a Siegla nastupuje nová krv: Slovan povedie Tittel

Dušan Tittel
Dušan Tittel

BRATISLAVA - Vedenie slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava sa po odvolaní trénerskej dvojice Jozef Chovanec, Horst Siegl zaoberalo obsadením uvoľnených postov v realizačnom tíme A-mužstva. Na utorkovom popoludňajšom tréningu viedol "belasých" po prvý raz Dušan Tittel, informovala oficiálna internetová stránka skslovan.com.

"Vedenie klubu ma poverilo, aby som zostavil realizačný tím, s ktorým budem pracovať do konca jarnej časti sezóny. Dnes večer alebo v najbližších dňoch na nás čakajú rozhovory s potenciálnymi kandidátmi. Budeme chcieť spolupracovať predovšetkým s trénermi, ktorí majú k Slovanu blízko ako Ondrej Krištofík, Ladislav Pecko, Marián Zeman, Vladimír Kinder či Szilárd Németh. Niektorí z nich už v štruktúrach nášho klubu pôsobia. Musíme zvážiť, či je vhodné vytrhnúť ich od súčasných tímov," povedal 48-ročný Dušan Tittel (nar. 27. decembra 1966), ktorý naďalej zostáva aj vo funkcii generálneho riaditeľa Slovana. Napokon sa Tittelovým dočasným asistentom stal Ladislav Pecko, ktorý pred pár rokmi prvé mužstvo aj sám koučoval.

Nový šéf realizačného tímu k aktuálnemu dianiu v bratislavskom klube ďalej doplnil: "Zmeny na trénerskom poste nie sú príjemné pre žiadny klub. Aj my by sme boli najradšej, keby sme k nim nemuseli pristúpiť. Uvedomujeme si, že prebudovanie mužstva si žiada trpezlivosť. Žiaľ, dosahovali sme veľmi zlé výsledky a ani štýl našej hry nebol taký, ako sme si predstavovali. Káder však má kvalitu. Možno keby úvodný jarný zápas so Žilinou (výsledok 0:2, pozn.), v ktorom sme hrali veľmi dobre a mali sme veľa príležitostí, dopadol pre nás lepšie, dnes by bolo všetko inak. Odvtedy sa nám však nepodarilo naštartovať. Teraz musíme predovšetkým vrátiť hráčom stratené sebavedomie a zlepšiť herný prejav. Chcem, aby sme hrali s väčšou radosťou i väčšou zdravou agresivitou ako doteraz." 

Slovan Bratislava figuruje v tabuľke Fortuna ligy 2014/2015 na 5. mieste (bilancia 11 - 2 - 11), má 35 bodov a negatívne skóre 30:35. "Belasí" sú prakticky bez šance na obhajobu prvenstva, deväť kôl pred koncom ligy majú priepastný 15-bodový odstup na lídra AS Trenčín. Práve Trenčania vystavili "stopku" bratislavskému klubu vo štvrťfinále domáceho pohára s názvom Slovnaft Cup. V sobotu v rámci 25. kola najvyššej súťaže sa Slovan predstaví v stretnutí odvekých rivalov na trávniku dosiaľ tretieho Spartaka Trnava, začiatok na Štadióne Antona Malatinského je popoludní o 14.30 h. 

V tíme úradujúceho majstra pristúpili v tejto sezóne už k druhej zmene trénera, Slovan v ročníku 2014/2015 povedie už tretí kormidelník. Doterajší lodivod "belasých" Jozef Chovanec pôsobil na Pasienkoch od októbra minulého roka, keď po 13. kole nahradil Františka Straku. Mužstvo viedol Chovanec v 21 súťažných zápasoch, v ktorých dosiahol bilanciu 9 víťazstiev, 1 remíza a 11 prehier. Päťdesiatpäťročného rodáka z Dolných Kočkoviec Jozefa Chovanca spolu s jeho asistentom Horstom Sieglom odvolalo vedenie Slovana po nedeľňajšej domácej prehre s Trenčínom 1:3 v rámci 24. kola Fortuna ligy. 


Tagy: Slovan Dušan Tittel Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA