Stümpel, Bondra či Lintner chcú vymeniť hokejového šéfa: Toto je odkaz Šatana fanúšikom

Bývalý slovenský hokejový reprezentant Miroslav Šatan
Bývalý slovenský hokejový reprezentant Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Zmena je nutná, raz by chcel pomôcť. Čo hovorí hokejová legenda Miroslav Šatan pred voľbami nového prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja? Kým legendy a zlatí majstri sveta z Göteborgu 2002 sľubujú, že spoja sily v snahe o zmenu súčasného vedenia, dlhoročný kapitán reprezentácie v tom má momentálne jasno. Ešte minimálne rok chcem pobudnúť v USA, odkázal. Na Slovensko sa teda tak skoro nevráti.

Šatan ukončil kariéru pred necelým rokom na svetovom šampionáte v Minsku. Nevylúčil, že v budúcnosti by mohol pôsobiť na poste generálneho manažéra reprezentácie a vďaka dobrým vzťahom v zámorí získavať hviezdy na svetový šampionát. V minulosti bol na tomto poste Peter Bondra, dnes tu pôsobí kritizovaný Otto Sýkora.

Dlhoročný kapitán reprezentácie má 40 rokov a odkedy v lete účinkoval v dvoch projektoch verejnoprávnej televízie, na verejnosti sa už neukazuje. S klubovým hokejom sa rozlúčil ešte pred šampionátom vo februári minulého roka v drese Slovana. A hoci fanúšikovia neverili, že je koniec, na jeseň skutočne odletel do New Yorku.

„Teraz sa chcem venovať rodine, oddýchnuť si od tej 20-ročnej profesionálnej kariéry. Nemám žiadne plány, chcem trošku spomaliť životný rytmus a hlavne sa venovať deťom," vysvetlil vtedy.

Hoci voľby šéfa sú o necelé tri mesiace, stále nie je jasné nič konkrétne ohľadom plánov legiend. Isté je len to, že Pro-Hokeju so šéfom Vladimírom Paštinským čoskoro končí licencia na riadenie extraligy a ak sa kluby nebudú spokojné sú súčasnou situáciou, najvyššiu súťaž bude riadiť priamo zväz. Ten má momentálne na starosti zastrešovania hokeja a reprezentácie. Momentálne nie je známy ani súper Igora Nemečka v boji o kreslo prezidenta zväzu. Hoci sa hovorí o Richardovi Lintnerovi, je to skôr želanie fanúšikov ako realita.

"Som na to pripravený. Chcel by som pomôcť svojimi skúsenosťami, radami, aby slovenský hokej nabral správny smer a prinášal fanúšikom viac radosti," odpovedal nedávno Bondra v rozhovore pre denník Sme na otázku, či sa zapojí do procesu zmien. V podobnom duchu odpovedal aj Jozef Stümpel, konkrétnejší bol iba Richard Lintner, ktorý pred pár týždňami definitívne ukončil aktívnu kariéru. "Prichádza čas na generálne upratovanie. Neexistuje človek v hokejovom hnutí, ktorý by istú formu upratovania nepodporoval a nekvitoval ju. Raz za čas je potrebné urobiť niečo podobné aj v silných firmách, aby zostali zdravé," povedal.


Tagy: Miroslav Šatan Peter Bondra Richard Lintner Vladimír Paštinský Jozef Stümpel Igor Nemeček

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
SITA

DISKUSIA