VIDEO Mladá brankárska nádej NHL udivuje: Fín pred odchodom do Bratislavy zažiaril dvoma gólmi

Kaapa Kähkönen so spoluhráčmi oslavuje svoj gól
Kaapa Kähkönen so spoluhráčmi oslavuje svoj gól

BRATISLAVA - Slovenskí fanúšikovia hokeja majú možnosť v týchto dňoch vidieť v akcii v Bratislave brankársku nádej Minnesoty Wild Kaapa Kähkönena. Ten upútal na webových stránkach svojou prácou hokejkou a dvoma gólmi v štyroch zápasoch pred odchodom do metropoly SR.

Najskôr sa Kähkönen presadil v stretnutí druhej fínskej ligy, kde hosťoval v tíme z Turku TuTo. V súboji proti KooKoo strelil gól do prázdnej bránky súpera, rovnaký kúsok sa mu potom podaril už aj v drese fínskej dvadsiatky v modelovanom stretnutí proti tímu Suomi do 18 rokov. "Len som zavrel oči a vystrelil. Občas dokáže dať gól aj brankár," citujú fínske médiá Kähkönena.

Kaapo Kähkönen je v týchto dňoch v Bratislave na medzinárodnom turnaji štyroch krajín hráčov do 20 rokov. Fíni v piatok podvečer vyhrali so Slovákmi hladko 4:0, o dominancii severanov svedčí aj pomer striel 36:12 v ich prospech. Osemnásťročného gólmana draftovala vlani Minnesota vo štvrtom kole zo 109. miesta. Vo Fínsku je kmeňovým hráčom Espoo Blues, v TuTo iba hosťoval.

1. gól fínskeho brankára

2. gól fínskeho gólmana

 


Tagy: Bratislava Fínsko Minnesota Wild Kaapa Kähkönen

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
sports.yahoo.com

DISKUSIA