Žilinskí florbalisti si poradili s Košicami: Radujú sa z prvého majstrovského titulu

Hráči FBC Grasshoppers AC UNIZA ŽilinaHráči FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina Zdroj: facebook

KOŠICE - Florbalisti FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina sa stali prvýkrát v histórii majstrami Slovenska. Vo finále Salming extraligy si Žilinčania poradili s ATU Košice 3:1 na zápasy, rozhodujúci duel vyhrali v nedeľu na ihrisku súpera 6:5 po predĺžení, keď víťazný gól strelil Tomáš Kvasnica.

Žilinčania hrali vo finále aj v predchádzajúcich dvoch rokoch, predvlani nestačili na 1. FBC Trenčín, vlani na Florko Košice. Žilinčania položili základ svojho úspechu už v prvých dvoch domácich zápasoch, ktoré vyhrali.

V sobotu v Košiciach dominovali domáci 8:3, ale v nedeľu premenili hostia druhý mečbal. Hráči ATU Košice získali siedmy cenný kov z extraligy, druhý strieborný (bilancia 0-2-5).

Výsledky víkendových finálových stretnutí Salming extraligy mužov vo florbale (hralo sa na tri víťazstvá):

Sobota - 3. zápas:
ATU Košice - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 8:3 (4:1, 1:1, 3:1) - stav série 1:2

Nedeľa - 4. zápas:
ATU Košice - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:6 po predĺžení (0:5, 3:0, 2:0 - 0:1) - konečný výsledok série: 1:3, Žilina získala titul

Viac o téme: Florbal