Pozitívne reakcie na Lintnerove plány: Toto chýba súčasnej garnitúre!

Peter Bondra, Richard Lintner a Miroslav Šatan
Peter Bondra, Richard Lintner a Miroslav Šatan

KOŠICE – Generácia zlatých majstrov sveta v hokeji má veľké plány a obrovskú podporu hokejovej verejnosti. Tím okolo Richarda Lintnera, Miroslava Šatana a Petra Bondru už svoju víziu predstavil klubom hokejovej extraligy. Zatiaľ však o ňu prejavili záujem iba tri kluby, čo je veľmi zvláštne. Nespokojní sú snáď všetci ligisti, no dozvedieť sa o vízii zlatých chlapcov z roku 2002 akoby nechceli.

Vypočuť si legendy slovenského hokeja prišli iba z Martina, Skalice a Nitry. A tým sa vízie Lintnerovej družiny páčia. „Mne sa zdá, že ponúkajú presne to, čo chýba súčasnej garnitúre. Ešte sme sa nerozhodli, koho budeme voliť,“ reagoval šéf martinského klubu Martin Kalnický.

„Vážime si tých, ktorí prišli a tí, ktorí neprišli, sa zrejme na to momentálne necítili. Veľmi radi ich osobne navštívime a budeme u nich hľadať podporu nášho konceptu. Dnes je Deň Jeden, keď sme vyšli s naším plánom pred našich partnerov a budeme v tom pokračovať do 25. júna, teda do začiatku kongresu Slovenského zväzu ľadového hokeja,“ povedal v Košiciach pre Športky Richard Lintner.

Okrem spomenutej trojice je v tíme aj Rastislav Pavlikovský, Oto Haščák, Ján Filc, Andrej Miklánek, Ján Gajdošík, Peter Žifčák, Rastislav Železník a Vladimír Jacko. Verejnosti však nič ešte nepovedali. Čitatelia Športiek vyjadrili v uplynulých dňoch Lintnerovi obrovskú podporu, zaslúžili by si teda dozvedieť sa viac. No obľúbený hokejista a zabávač to myslí dobre. „Najprv je seriózne predstaviť vízie partnerom, ktorých sa týkajú, až následne fanúšikom." Viac im prezradia až po svetovom šampionáte.

Lintner potvrdil, že z tohto tímu ľudí vzíde aj kandidát na prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorým je momentálne Igor Nemeček. Vedenie je spájané s exprezidentom zväzu Jurajom Širokým. „Stane sa tak, ale predstavíme ho až po majstrovstvách sveta v hokeji. Momentálne to nie je téma dňa,“ uviedol Lintner.


Tagy: Miroslav Šatan Peter Bondra Richard Lintner Martin Kalnický

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
kt; ivi; Športky
Foto:
ivi; Športky

DISKUSIA