VIDEO Brankár druholigistu v slzách: Za fatálnu chybu znamenajúcu koniec nádejí sa ospravedlnil

Adam Federici je po vypadnutí druholigového Readingu utešovaný gólmanom ArsenaluAdam Federici je po vypadnutí druholigového Readingu utešovaný gólmanom Arsenalu Zdroj: SITA

LONDÝN - Austrálsky futbalový brankár Adam Federici sa prostredníctvom sociálnej siete Twitter ospravedlnil za svoju chybu zo sobotňajšieho semifinálového duelu anglického FA Cupu, v ktorom jeho Reading prehral s Arsenalom Londýn 1:2 po predĺžení.

Druholigový klub hral aj zásluhou kvalitného výkonu svojho brankára s favoritom vyrovnanú partiu viac ako 90 minút. V polovici predĺženia však Federici neudržal nie príliš prudkú strelu z kopačky Alexisa Sáncheza a lopta mu prekĺzla medzi nohy do siete.

"Veľmi ma to mrzí. Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom za podporu a pozitívne správy. Na ihrisku sme nechali všetko a zaslúžili sme si dotiahnuť duel aspoň do penaltového rozstrelu. Chyby sú však súčasťou hry a ja verím, že moje zaváhanie ma urobí silnejším," napísal 30-ročný Austrálčan na Twitteri.

Mohlo by vás zaujať: VIDEO Arsenal prvým finalistom FA Cupu: Alexis hrdinom drámy s druholigistom

Arsenal sa vo finále Pohára Anglickej futbalovej asociácie stretne 30. mája na štadióne Wembley s Aston Villou. Birminghamský klub v druhom semifinále postúpil cez FC Liverpool po výhre 2:1.

Viac o téme: Reading Arsenal Londýn FA Cup Adam Federici