Žilinčania po nečakanej domácej prehre boj o titul nevzdávajú: Ideme ďalej!

Zľava: Ľuboš Kolár (Spartak Myjava) a Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina)
Zľava: Ľuboš Kolár (Spartak Myjava) a Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina)

ŽILINA - Domáca prehra futbalistov MŠK Žilina so Spartakom Myjava 0:1 je senzáciou 26. kola najvyššej slovenskej súťaže. Klub spod Dubňa si týmto neúspechom pokazil bilanciu na vlastnom trávniku v tejto sezóne: pre zverencov trénera Adriána Guľu to bol prvý duel bez bodového zisku (predtým v dvanástich domácich vystúpeniach bilancia: 9 - 3 - 0). O víťazný gól "kopaničiarov" sa postaral v 64. min Denis Duga.

Žilina má po nevydarenom stretnutí s Myjavou na lídra fortunaligovej tabuľky AS Trenčín už päťbodové manko. Kapitán MŠK Viktor Pečovský však sedem kôl pred koncom ročníka 2014/2015 nestráca nádej na majstrovský titul. "Ideme ďalej. Trochu sme si to skomplikovali, ale nevzdávame sa. Verím tomu, že Trenčín ešte potrápime," citovala oficiálna internetová stránka žilinského klubu slová 31-ročného slovenského reprezentanta a kapitána MŠK, ktorý k duelu proti Myjave ešte poznamenal: "Vedeli sme, že Spartak nepríde k nám hrať otvorenú partiu. Na to, čo sme predviedli, sme mali veľa príležitostí. Nebolo nám však súdené streliť gól. Ak chceme hrať o prvé miesto, tak musíme takéto zápasy zvládať."

Stopér Žiliny Milan Škriniar bol smutný. "Ťažko povedať, či Myjava až tak dobre hrala, alebo išlo o našu nemohúcnosť. Nemôžeme prehrať takýto duel, asi nám chýbalo viac sa sústrediť vo finálnej fáze. Gól sme mali streliť aj nejakou šmýkačkou, súperovi to do bránky dotlačiť. Nič nie je stratené, nemáme to však vo svojich rukách, no stále veríme," skonštatoval reprezentant do 21 rokov, ktorý figuruje v nominácii na blížiaci sa prípravný zápas proti českým rovesníkom.

Stredopoliar spod Dubňa Michal Škvarka pripomenul, že v nedeľu večer proti Myjave išlo o ukážkový duel, keď nehrá mužstvo dobre a potrebuje premeniť jednu šancu na strelenie gólu. "To sa nám nepodarilo, asi sme príliš chceli a pozabudli sme na svoju hru. Súper hral celý zápas na brejky. Z chýb sa poučíme budeme šliapať ďalej. Nechceme sa pozerať na žiadne mužstvá pred nami či za nami, chceme hrať našu hru za každých okolností," podotkol 22-ročný Škvarka.

Kouč žilinského tímu Adrián Guľa priznal, že jeho zverencom chýbalo viacero parametrov v hre ako rýchlosť dôraz, agresivita, finálna prihrávka, ale najmä srdiečko. "Nie sme ešte tak ďaleko, aby sme bez enormného nasadenia a poriadnej roboty zdolali takticky pripraveného súpera, ktorý zatvoril vlastnú polovicu. Pomalšie tempo nám nesedelo, ale to sme si zavinili sami. Urazili sme pri šanciach šťastenu a aj preto sa zrodil výsledok, ktorý nik nečakal," uviedol A. Guľa a doplnil: "Vo futbale sa to však stáva. Musíme zdvihnúť hlavy a pokračovať ďalej. Jedna prehra nás vyruší, ale nemôže nás zastaviť v našom úsilí."

V tábore Spartaka zavládla pochopiteľne radosť z nečakaného zisku troch bodov. Navyše Myjava prelomila ďalšiu bariéru: od vstupu do najvyššej slovenskej súťaže v lete 2012 ešte nad Žilinou nezvíťazila, až v nedeľu večer. "Presviedčali sme hráčov, že každá séria, aj tá neúspešná, má svoj koniec. Mali sme aj potrebné šťastie, ale šli sme mu naproti. Škoda, že sme niektoré dobré akcie po góle nedotiahli do konca. Som spokojný s výkonom aj výsledkom," uviedol po stretnutí kouč Myjavy Peter Gergely.


Tagy: Spartak Myjava MŠK Žilina Adrián Guľa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA