Anaheim má blízko postupu: Winnipeg zdolal vďaka parádičke v závere

Radosť tímu AnaheimRadosť tímu Anaheim Zdroj: SITA

NEW YORK - V troch pondelkových stretnutiach prvého kola play-off NHL sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista. Blízko k postupu má Anaheim, ktorý zdolal Winnipeg na jeho ľade 5:4 po predĺžení a v sérii vedie už 3:0 na zápasy. Winnipeg sa stal prvým tímom histórie NHL, ktorý aj napriek tomu, že v prvých troch dueloch po dvoch tretinách vždy viedol, napokon ani raz nevyhral.

"Stále tá istá pesnička. Celý čas v sérii vyhrávame, no na zápasy je to 0:3," povedal útočník Jets Blake Wheeler. O výhru tentoraz Winnipeg prišiel necelé tri minúty pred koncom tretej tretine po góle Ryana Keslera. V šiestej minúte predĺženia rozhodol Rickard Rakell. Fanúšikovia Winnipegu, takmer všetci do jedného oblečení v bielom, videli prvý zápas play-off po 19 rokoch. Pripravili elektrizujúcu atmosféru, no odchádzali sklamaní. "Najlepšie publikum, aké som kedy videl. Dodali nám neskutočnú energiu," pochválil fanúšikov tréner Jets Paul Maurice.

Najlepší klub po základnej časti New York Rangers sa ujal vedenia 2:1 na zápasy po triumfe 2:1 na ľade Pittsburghu. Vyhral zaslúžene, Pittsburghu dovolil v prvých dvoch tretinách len 11 striel. Nápor Penguins v tretej tretine stačil len na zníženie po góle Patrica Hornqvista. "V tretej tretine bol náš level zúfalstva na oveľa vyššej úrovni ako v prvých dvoch. Hrať ale dobre len jednu tretinu je málo," povedal kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.

Ani raz neprekonali hráči St. Louis Devana Dubnyka v bránke Minnesoty a z jej ľadu odchádzali s prehrou 0:3. Dubnyk k shutoutu potreboval len 17 zákrokov. Minnesota vedie v sérii 2:1. Nepresadil sa vôbec autor hetriku v predchádzajúcom zápase Vladimir Tarasenko, ktorého obrana Wild nepustila ani k jednej strele. Na prvý gól sa čakalo až do 35. minúty, keď sa presadil osamotený pred bránkou Jason Pominville.

Pittsburgh - New York Rangers 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) - stav série 1:2
Góly: 54. Hörnqvist (Crosby, I. Cole) - 9. Hagelin (Yandle, Girardi), 32. Kreider (M. Staal, Girardi)

Winnipeg - Anaheim 4:5 po predĺžení (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1) - stav série 0:3
Góly: 10. Stempniak (Lowry, Trouba), 27. Myers, 30. Wheeler (Stafford, Enström), 39. Little - 20. Fowler (Cogliano, Silfverberg), 24. Perry (Lindholm, Beauchemin), 37. Silfverberg (Kesler), 58. Kesler (Silfverberg, Cogliano), 66. Rakell (Beauchemin, Cogliano)

Minnesota - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) - stav série 2:1
Góly: 35. Pominville (Parise, Mikael Granlund), 37. Parise (Pominville, Mikael Granlund), 58. Niederreiter

Viac o téme: Anaheim Winnipeg