VIDEO Mladíci na Slovakia Cupe opäť bodovali, s Poľskom vybojovali remízu

Zľava: Jozef Vajs (17) a Sebastian Chruściel (3)Zľava: Jozef Vajs (17) a Sebastian Chruściel (3) Zdroj: futbalsfz.sk / Roman Ferstl

MODRANKA - Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov remizovala v utorňajšom súboji na prestížnom turnaji Slovakia Cup 2015 s poľskými rovesníkmi 1:1. Po prvom polčase duelu, ktorý sa hral v Modranke, viedla "orlica" 1:0. Slovákom sa po prestávke podarilo zachrániť aspoň remízu.

Vo veternom počasí sa na trávniku v Modranke ujali vedenia hostia, keď prízemný center na prednú žrď usmernil v 30. min Szymon Kužma za chrbát Adama Jakubecha. Dve ďalšie príležitosti Poliakov zostali nevyužité. Po zmene strán sa obraz hry zmenil, Slováci sa usadili pred šestnástku súpera a snažili sa vyrovnať. V 60. min sa to domácim hráčom aj podarilo: loptu z blízkosti autovej čiary poslal Jakub Krč na bránku Madejského a "padajúci list" zapadol oblúčikom do šibenice - 1:1. Napriek úsiliu už slovenskí futbalisti nepridali rozhodujúci gól. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Deň predtým remizovali zverenci trénera Milana Malatinského s Kanadou 2:2, v tabuľke B-skupiny tak majú na konte dva body. Najbližšie vo štvrtok 23. apríla (11.00 h) sa predstavia v Senici proti Číne. Turnaj sa hrá na siedmich slovenských ihriskách, v tomto ročníku už nadobudol globálny charakter, pretože sú na ňom zastúpené tímy z troch kontinentov - Európy (Slovensko, Česko, Rusko, Poľsko, Nórsko), Ázie (Spojené arabské emiráty, Čína) aj Severnej Ameriky (Kanada). Prvenstvo obhajuje reprezentácia Ruska, Slováci by radi nadviazali na strieborné medaily z roku 2013, prípadne na posledné slovenské víťazstvo, ktoré sa datuje k roku 2007.

Slovensko 18 - Poľsko 18  1:1 (0:1)
Góly: 60. Krč - 30. Kuźma, ŽK: 75. L. Mihálik - 51. Gajewski, 80+2. Kuźma, rozhodoval Kringstad (Nór.) - Bednár, Galo (obaja SR)
SR "18": Jakubech - Horník, Ďurek, Krč (80+2. Beniač), S. Mráz (68. Kosorín), Jirka (58. R. Konečný), Kopičár (C), Mareš, Včelka, Michlík (41. L. Mihálik), Vajs (77. Jančo)

Milan Malatinský, tréner SR 18: "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov, duel ovplyvnil silný vietor. V prvej časti hry sme mali problém so zdĺhavou rozohrávkou, v hre bolo priveľa nepresností. Hrali sme proti rýchlemu, fyzicky zdatnému súperovi, v druhom polčase sme aj s podporou vetra zmenili obraz hry, dali sme krásny gól. Samozrejme, chceli sme zápas otočiť a zvíťaziť, boli sme Poliakom vyrovnaným mužstvom, remíza je spravodlivá."

Jakub Krč, strelec gólu SR 18: "Je pravdou, že som chcel vystreliť na bránu, ale lopta padla do bránky aj s podporou vetra. Podobný som strelil v minulosti v reprezentácii do 15 rokov proti Maďarsku, vtedy to však nebolo z takej diaľky. Som sviatočný strelec, pre mňa sú oba životné."

Kanada 18 - Čína 18  1:0 (0:0)

1. Kanada     2  1  1  0  3:2  4
2. Slovensko  2  0  2  0  3:3  2
3. Poľsko     2  0  2  0  2:2  2
4. Čína       2  0  1  1  1:2  1