VIDEO Hossova asistencia znamenala šialené predĺženie: Tatar bol pri víťaznom góle

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: SITA

NEW YORK – Tomáš Tatar prispel jednou prihrávkou k víťazstvu hokejistov Detroitu 3:0 nad Tampou Bay v utorkovom stretnutí 1. kola play-off NHL. Slovenský útočník bol pri víťaznom góle, ktorý po jeho strele od modrej čiary vsietil v 9. min Pavel Daciuk. Detroit sa ujal v sérii vedenia 2:1 na zápasy. Tatarov strelecký pokus sa odrazil do bránky od Daciukovej nohy.

"Bol to nesmierne šťastný gól. My sme dnes takéto šťastie nemali," povedal tréner Tampy Jon Cooper. Hrdinom zápasu bol mladý český brankár Petr Mrázek, ktorý chytil všetkých 22 striel. "Chytá sebavedome. Za góly v predchádzajúcom zápase nemohol, veľmi sme mu nepomohli," pochválil svojho gólmana Tatar. Mrázek v predchádzajúcom zápase inkasoval štyri góly z 18 striel a po dvoch tretinách striedal. Tatarov spoluhráč Tomáš Jurčo, ktorému dodatočne priznali gól z prvého zápasu pôvodne pripísaný Daciukovi, odohral necelých sedem minút.

Len o minútu viac strávil na ľade Ľubomír Višňovský, ktorý však zápas New Yorku Islanders s Wsahingtonom nedohral pre zranenie po tvrdom náraze od Toma Wilsona. Islanders prehrali duel 1:2 po predĺžení a stav v sérii je nerozhodný 2:2. Jaroslav Halák inkasoval dva góly z 30 striel, ten víťazný prišiel v 12. min predĺženia z hokejky Nicklasa Bäckströma. Švédsky center prekvapil Haláka nahodením puku od modrej čiary. "Nepredpokladal som, že to bude gól. Len som chcel poslať puk smerom na bránku," popisoval rozhodujúci moment Bäckström.

Už 3:1 na zápasy vyhráva Calgary po triumfe 3:1 nad Vancouverom. Všetko podstatné sa udialo už v prvej tretine. Calgary v nej strelilo všetky góly a vyhnalo z bránky Eddieho Lacka, ktorého nahradil Ryan Miller. Lack inkasoval tri góly zo siedmich striel.

Rovných 101 minút trval súboj medzi Chicagom a Nashvillom, v úvode tretieho predĺženia ho rozhodol gólom na 3:2 Brent Seabrook. Blackhawks si vybojovali prvý mečbal v sérii, v ktorej vedú 3:1. Hosťujúci Predators vyhrávali v utorok 1:0 i 2:1, tesný náskok však neudržali. Chicago vyrovnalo na 2:2 v 52. min aj zásluhou asistencie Mariána Hossu, pre 36-ročného Trenčana to bola piata gólová prihrávka v tomto play-off, zatiaľ je bez presného zásahu. Hossa odohral vo štvrtom stretnutí série úctyhodných 33:56 min, z útočníkov mal viac priestoru na ľade len Patrick Kane (34:55). Slovák vyslal na bránku súpera štyri strely.

Detroit - Tampa Bay 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) - stav série 2:1
Góly: 9. Daciuk (TATAR, J. Ericsson), 47. Sheahan (Abdelkader, Zetterberg), 60. Glendening (J. Ericsson, D. Miller)
Tomáš Tatar 1 asistencia, 1 strela, 2 tr. min, odohral 15:02, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 06:49

New York Islanders - Washington 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) - stav série: 2:2
Góly: 20. Cizikas (Clutterbuck, Leddy) - 14. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 72. Nicklas Bäckström (J. Ward, Ovečkin)
Jaroslav Halák inkasoval 2 góly, mal 28 úspešných zákrokov, odchytal 70:46, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) odohral 07:50

Calgary - Vancouver 3:1 (3:1, 0:0, 0:0) - stav série 3:1
Góly: 4. Gaudreau (Wideman, Hudler), 10. Hudler (Wideman, Russell), 20. Bennett (Brodie, Colborne) - 9. H. Sedin (Edler, D. Sedin)

Chicago - Nashville 3:2 po trojnásobnom predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0) - stav série: 3:1

Góly: 14. Vermette (Rozsíval, Sharp), 52. Saad (MARIÁN HOSSA, Keith), 101. Seabrook (P. Kane, Bickell) - 12. C. Wilson (Ellis, S. Jones), 38. Neal

Viac o téme: Tomáš Tatar Detroit Tampa Bay
  • Zdroj: TASR, SITA