Slovenskí futbalisti sa strachujú o budúcnosť: Ich klub je na predaj za smiešne peniaze!

Lukáš Haraslín
Lukáš Haraslín

PARMA - Taliansky futbalový klub FC Parma je opäť na predaj, základná cena podľa konkurzného súdu je 20 miliónov eur. Trojnásobný víťaz európskych pohárových súťaží vyhlásil v marci bankrot. Záujemcovia o kúpu majú možnosť prihlásiť sa do 6. mája.

Ak dovtedy nepríde ponuka, cenu znížia o 25 percent. Ak o klub nikto neprejaví záujem, Parmu preradia už pod novým názvom do štvrtej najvyššej súťaže a začne na amatérskej úrovni.

Parma má dlhy vo výške 218 miliónov eur. Pre dlhy prišiel klub o sedem bodov v tejto sezóne Serie A a v tabuľke je posledný. Ročník môže dokončiť len vďaka pochopeniu ligových konkurentov, ktorí odsúhlasili záchranný podporný finančný balíček. Na súpiske Parmy figurujú aj Slováci Pavol Bajza a Lukáš Haraslín. 

Majiteľ a prezident organizácie Giampietro Manenti, ktorý kúpil klub len začiatkom februára od rusko-cyperského konzorcia, bol v marci vo väzbe. Finančná polícia ho podozrieva, že operoval peniazmi nadobudnutými protizákonným spôsobom. Do kauzy je zapletených ďalších 21 osôb. 

Najvýraznejším úspechom FC Parma v rámci najvyššej talianskej súťaže je konečná druhá priečka zo sezóny 1996/1997. Na svojom konte má tiež dva triumfy v Pohári UEFA (v súčasnosti sa súťaž hrá pod názvom Európska liga) a jedno prvenstvo v už neexistujúcom Pohári víťazov pohárov. Informácie zverejnil web ESPN. 


Tagy: FC Parma

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
mondoprimavera.it

DISKUSIA