VIDEO Jurčo sa stal rekordérom klubu: V tomto prekonal aj legendárneho Gordieho Howea!

Tomáš Jurčo a Ben BishopTomáš Jurčo a Ben Bishop Zdroj: SITA

DETROIT - Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo sa z odstupom štyroch dní zapísal na streleckú listinu Detroitu Red Wings. Vedenie zámorskej NHL po dôkladnej analýze potvrdilo, že Jurčo v prvom zápase série play off proti Tampe Bay tečoval strelu ruského útočníka Pavla Dacjuka. Jurčo zaznamenal gól už v 8. sekunde druhej časti, čo je najrýchlejší zásah v histórii Red Wings od začiatku tretiny.

Predchádzajúci rekord držal legendárny Gordie Howe, ktorý 1. apríla 1954 skóroval proti Torontu Maple Leafs v 9. sekunde tretiny. Zároveň to bol prvý gól Jurča v kariére play off, aj keď sa k nemu prepracoval kurióznym spôsobom. "Práve som sa to dozvedel. Vedel som, že som sa puku dotkol, ale nevedel som, či to zmenia," povedal pre klubový web Jurčo. Dacjuk v presilovke vystrelil spomedzi kruhov a Jurčo, ktorý clonil brankárovi vo výhľade, sa puku dotkol nohavicami. Správa o zmene strelca potešila aj Jurčovho krajana Tomáš Tatara.

"V opakovanom zábere som videl ako sa pohli Tomášove nohavice. Pavel už strelil veľa gólov a určite sa nebude za to hnevať. Pre Tomáša je vôbec to prvý zásah, čo je pre neho dobré,"
povedal Tatar, ktorý si v druhom zápase takisto otvoril strelecký účet v play off.  Detroit vedie v sérii nad Tampou Bay 2:1.

Viac o téme: Tomáš Jurčo Detroit Red Wings