Po Lacovi a Hudáčkovi zranený aj Konrád: Vůjtek zvažuje na šampionát mladého Godlu

Denis Godla zažiaril na prelome rokov na svetovom šampionáte juniorov
Denis Godla zažiaril na prelome rokov na svetovom šampionáte juniorov

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek má s blížiacim sa svetovým šampionátom v Česku o jednu starosť navyše v súvislosti so zdravotným stavom brankárov. Kým v predchádzajúcich týždňoch prípravy mal problémy Ján Laco, od druhej polovice predchádzajúceho kempu trápi chrbát Júliusa Hudáčka a v utorok sa zranil aj Branislav Konrád. Na stredajšom tréningu Slovákov v Bratislave sa opäť objavil mladík Denis Godla.

"Situácia je taká, že Hudáček je zranený a Konrád má bolestivo narazené koleno. Veríme však, že Braňo s nami pôjde do Lotyšska. Máme tu teraz Godlu a ak bude potrebné, tak do Rigy pôjde on. Zápasy v Lotyšsku odchytá Jano Laco, ktorý v predchádzajúcom období mal menej štartov pre zdravotné problémy. V konečnom účtovaní tak odchytá toľko duelov, ako sme plánovali," informoval tréner Vůjtek a pridal aj správy o zdravotnom stave ďalších. "U Hudáčka je badateľné veľké zlepšenie, každý deň rehabilituje. Myslíme si, že do piatka či soboty bude úplne fit. Spomedzi korčuliarov sú všetci okrem Marcinka v poriadku. Aj v prípade Marcinka je situácia ešte otvorená, uvidíme do konca týždňa." Kouč tímu SR ďalej prezradil, že útočník Marko Daňo sa predstaví v prípravných dueloch v Rige proti Lotyšsku.

Proti Lotyšom dostanú šancu prezentovať sa všetci hokejisti z národného tímu. "Stále je to príprava, máme päť pätiek. Na niektorých postoch ešte nie sme rozhodnutí, kto zostane doma. Po Rige sa však musíme rozhodnúť. Okrem dobrého výsledku by sme sa z Rigy radi vrátili aj zdravotne v poriadku. Dôležité je, aby sme sa zohrali, nech na MS ideme v plnej sile," myslí si Vladimír Vůjtek.

Už v utorok tréner výberu Slovenska prezradil, že by mal v tíme rád aj útočníka Vladimíra Draveckého, ktorého vo štvrtok čaká rozhodujúci siedmy duel finále play off českej extraligy v drese Třinca. "Musíme s ním rátať, pretože ak nikto nepríde z USA, tak káder nemáme až taký široký. Dravecký hrá dobre, rozhoduje finálové zápasy českej extraligy. Zrejme ho v utorok pozveme na sústredenie. Z aktuálneho kádra už väčšina hráčov pôjde na šampionát, no ešte čakáme tak na dvoch či troch hráčov, ak by sa uvoľnili. Či už Dravecký alebo hráči v zámorí. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie v ďalších dueloch. Výsledky v play off NHL teraz idú proti nám," doplnil Vůjtek.


Tagy: Vladimír Vůjtek Ján Laco Denis Godla

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA