VIDEO Višňovského stav otázny: Útočník Washingtonu za krvavý atak pykať nebude

Ľubomír Višňovský
Ľubomír Višňovský

NEW YORK - Na nočný zápas play off NHL medzi Washingtonom Capitals a New Yorkom Islanders nebude Ľubomír Višňovský spomínať v dobrom. Skúseného 38-ročného obrancu v 6. minúte druhej tretiny zrazil na ľad v plnej rýchlosti robustný útočník Capitals Tom Wilson.

Višňovský sa po strete ťažko dvíhal z ľadu a na jeho tvári sa objavila aj krv. Incident sa udial za bránkou Jaroslava Haláka, kde slovenský bek odohrával puk, keď do neho ako vlak narazil Wilson. Tréner John Capuano po zápase neprezradil, v akom stave je Višňovský a jeho štart v piatom zápase série označil za neistý. Ako uvádza portál nhl.com, ani podľa najnovších informácií, ktoré kouč prezentoval pri raňajšom stretnutí s novinármi, sa stále nevie, či sa obranca Islanders vyberie spolu so spoluhráčmi do Washingtonu."Ostrovania" boli zo zranenia Višňovského aj smutní a na Wilsona poriadne nahnevaní. "Je to idiot. Celý zápas hrá bezohľadne a poľuje na súpera. Pri bodyčekoch skáče a necháva v súbojoch nohu," hneval sa útočník Islanders Kyle Okposo. Svoje postrehy pridal aj kapitán John Tavares: "Puk ani nebol blízko k miestu, kde bol (Višňovský). Wilson si z neho urobil bezbranný terč."

Podľa reportérov športového webu ESPN Wilson žiadnemu ďalšiemu postihu čeliť nebude. Jeho jediným trestom tak boli odsedené dve minúty za napadnutie v samotnom zápase.


Tagy: Washington Capitals Ľubomír Višňovský New York Islanders Tom Wilson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR, sportky.sk
Foto:
SITA, Video: YouTube

DISKUSIA