Tréner futbalových mladíkov spokojný: Osemnástka vo finále Slovakia Cupu proti Česku

Slovenskí mladíci oslavujú gól proti Číne
Slovenskí mladíci oslavujú gól proti Číne

SENICA - Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila na prestížnom turnaji Slovakia Cup 2015 nad čínskymi rovesníkmi 3:2 a postúpila do piatkového finále proti Česku. Mladí Slováci rozhodli o svojom triumfe v závere nadstaveného času gólom obrancu Denisa Horníka, v prípade remízy by sa víťazom B-skupiny stala Kanada. Finálový zápas je na programe o 15.00 v NTC v Senci.

Turnaj sa hrá na siedmich slovenských ihriskách, v tomto ročníku už nadobudol globálny charakter, pretože sú na ňom zastúpené tímy z troch kontinentov - Európy (Slovensko, Česko, Rusko, Poľsko, Nórsko), Ázie (Spojené arabské emiráty, Čína) aj Severnej Ameriky (Kanada). Prvenstvo obhajuje reprezentácia Ruska, Slováci by radi nadviazali na strieborné medaily z roku 2013, prípadne na posledné slovenské víťazstvo, ktoré sa datuje k roku 2007.

B-skupina (Senica):

Čína "18" - Slovensko "18" 2:3 (1:2)
Góly: 14. Yan Dinghao, 45. Yang Liyu - 27. S. Mráz, 38. Krč, 80+3. Horník, ŽK: Guo Jing, Gao Huaze - Krč, Horník, R. Konečný, Kosorín, ČK: 79. Zhang Yan (Čína), rozhodoval: Houdek (ČR)

zostava SR "18": Jakubech - Horník, Kolesár (41. Ďurek), Krč, Jančo (53. R. Konečný), S. Mráz (70. Michlík), Kopičár (C), Včelka, Vajs (41. Jirka), L. Mihálik (78. Beniač), Kosorín

Milan Malatinský, tréner SR 18 (zdroj www.futbalsfz.sk): "Dnes sme boli dobrí v ofenzíve, keď okrem gólov sme si vypracovali aj viacero ďalších veľmi dobrých šancí. Naopak, neboli sme dosť kompaktní v defenzíve a sami sme si zápas skomplikovali. Som rád, že sme ho napokon pred skvelým senickým publikom doviedli do zaslúženého víťazného konca a tešíme sa na finále."


Tagy: Slovensko Čína Slovakia Cup 2015 Milan Malatinský

Zdroj:
TASR
Foto:
futbalsfz.sk

DISKUSIA