VIDEO Trenčín na Liptove potvrdil post lídra, Huk hrdinom prestížneho súboja Slovana s Košicami

Juraj Kotula z ŠK Slovan Bratislava (vľavo v popredí) a František Pavúk z MFK Košice (vpravo)Juraj Kotula z ŠK Slovan Bratislava (vľavo v popredí) a František Pavúk z MFK Košice (vpravo) Zdroj: SITA

KOŠICE - Futbalisti MFK Košice sa po štyroch stretnutiach dočkali opäť víťazstva, v sobotňajšom zápase 27. kola Fortuna ligy zdolali pred 5685 divákmi Slovan Bratislava 2:1. V Čermeli sa chceli pokúsiť o divácky rekord tohto ročníka, ten naďalej patrí súboju medzi Žilinou a Trenčínom z 21. kola (6397 divákov).

O oba góly domáceho MFK sa postaral Tomáš Huk. V 37. min otvoril skóre, potom síce v druhom polčase vyrovnal Marko Milinkovič, ale v 75. min dokázal stredopoliar Košíc tečovať loptu po štandardnej situácii Pačindu a aj s prispením Gorosita rozhodol o cenných troch bodoch pre svoj tím. Košický tréner Marek Fabuľa dal v zápase šancu viacerým hráčom z B-mužstva, keďže z rôznych dôvodov nemohol postaviť až desať futbalistov.

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)
Góly: 37. a 75. Huk - 54. Milinkovič, ŽK: 90. T. Kubík - 67. Čikoš, rozhodovali: Valášek - Lieskovský, Kováč, 5685 divákov

Košice: Tofiloski - Šinglár, Mikuláš Tóth, Pavúk (70. Gáll), Žebík - Dimun - T. Kubík, Huk, Pačinda - Haskič, O. Diaby (90.+ Horodník)

Slovan: Krnáč - Kotula, Gorosito, Saláta, Čikoš - Simovič, Štefánik (81. Peltier) - Soumah, Milinkovič, K. Mészáros (73. Oršula) - Zreľák

Marek Fabuľa, tréner Košíc: "Vzhľadom na všetky veci, ktoré sa okolo nás točia, som veľmi šťastný, že tento zápas skončil takýmto rezultátom. V našej jedenástke nastúpilo osem odchovancov a toto je obrovské pozitívum. Do stretnutia sme išli veľmi skromne, ak by sme hrali otvorený futbal proti kvalite, aká dnes proti nám nastúpila, tak by to bola samovražda. Hernou disciplínou a taktikou sme súpera držali pred našou šestnástkou. Chlapcom slúži ku cti, že siahli na dno svojich síl a získali si domáceho diváka."

Ján Švehlík, tréner Slovana: "Nenadviazali sme na dva sľubné výkony z posledných kôl. Do zápasu sme vstúpili dosť laxne a nemalo by sa stávať, že o našej prehre rozhodli dve štandardné situácie. V druhom polčase po vyrovnaní sa zdalo, že by sme mohli duel rozhodnúť. Nepremenili sme niekoľko sľubných príležitostí. Zápasu by viac svedčila remíza."

Trenčín potvrdil pozíciu lídra aj v Ružomberku

Futbalisti AS Trenčín potvrdili prvú priečku v tabuľke Fortuna ligy aj na ihrisku Ružomberka, ktorému sa na jar darí. O víťazstve Trenčanov 1:0 rozhodol v 87. min z nariadeného pokutového kopu Gino van Kessel. Tím AS vyhral šiesty zápas v rade a ťahá šnúru ôsmich duelov bez prehry. Naposledy Trenčania zakopli ešte na jeseň 29. novembra v Myjave, kde prehrali 1:2. Na jar stratili len jeden bod a v tabuľke majú pred Žilinou päťbodový náskok.

Ružomberok prehral druhýkrát v rade, pred týždňom nestačil na bratislavský Slovan. Vo vyrovnanom stretnutí na Liptove rozhodla o osude duelu 85. min, keď Ján Maslo zatiahol ručnú brzdu v pokutovom území, videl červenú kartu a následnú penaltu bezpečne premenil Van Kessel.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:1 (0:0)
Gól: 87. Van Kessel (z pok. kopu), ŽK: 38. Madu Kingsley, 62. Lobotka (obaja Trenčín), ČK: 85. J. Maslo, rozhodovali: R. Weiss - E. Weiss, Hrdlička, 2413 divákov

Ružomberok: Milorad Nikolič - Boszorád, Rosa, J. Maslo, Práznovský - Martin Nagy - Kružliak, L. Janič (61. Masaryk), M. Almaský, Turčák (70. L. Lupták) - A. Lovás

Trenčín: Šemrinec - Madu Kingsley, Ramón Rodríguez da Silva (78. Mondek), Rundič, Čögley - Holúbek (30. Lawrence) - Lobotka, Bero (90. Koolwijk), Rabiu, Van Kessel - Jairo da Silva

Ján Bíreš, asistent trénera Ružomberka: "V prvom rade chcem ospravedlniť hlavného trénera Ivana Galáda, ktorý už počas zápasu odišiel do útrob štadióna, lebo mu prišlo nevoľno. Vedeli sme proti komu hráme, boli sme veľmi dobre takticky pripravení, Trenčín si vypracoval minimum šancí. Som trošku smutný, že zápas s prvým mužstvom tabuľky bol ovplyvnený tak, ako bol ovplyvnený a rozhodol gól zo štandardnej situácie. V prvom polčase mali hostia dve stopercentné šance, ktoré nedali. V druhom polčase mali síce územnú prevahu, ale absolútne sa nedostávali do nejakého zakončenia, alebo do šancí. Nám nevychádzali rýchle protiútoky a pri štandardných situáciách sme neboli takí efektívni, ako sme chceli."

Ivan Vrabec, asistent trénera Trenčína: "Vstup do zápasu nebol úplne podľa našich predstáv. Tak sa potom aj niesol celý prvý polčas. Napriek tomu sme si vypracovali dve stopercentné šance, bohužiaľ sme ich nepremenili. Súper väčšinou hrozil zo štandardných situácií, na ktoré sme ale boli veľmi dobre pripravení. Cez prestávku sme museli ísť trošku do hráčov, aby sa viac koncentrovali na výkon. V druhom polčase sa celkovo naša hra zlepšila a napokon sme dali vytúžený gól. Máme veľkú radosť z tohto víťazstva."

Senica druhýkrát za štyri dni zdolala Dunajskú Stredu

Futbalisti FK Senica aj druhýkrát počas štyroch dní zdolali DAC 1904 Dunajská Streda. Po triumfe 1:0 v Slovnaft Cupe si so súperom poradili aj v sobotu v 27. kole Fortuna ligy, tentoraz oveľa jednoznačnejšie 4:0. Senica sa tešila z ligového víťazstva po dvoch prehrách, v tabuľke preskočila Slovan Bratislava a so 40 bodmi je momentálne štvrtá. Dunajskej Strede patrí s 29 bodmi 9. priečka. Tím zo Žitného ostrova nevyhral už päť zápasov v rade, naposledy sa radoval 15. marca na ihrisku Slovana Bratislava.

O dva zo štyroch senických gólov sa postaral Jan Kalabiška, celkovo má na svojom konte už 15 presných zásahov a o jeden vedie tabuľku kanonierov pred Matejom Jeličom zo Žiliny.

FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:0 (1:0)
Góly: 15. Majtán, 54. Hlohovský, 60. a 78. Kalabiška, ŽK: 85. P. Pavlík - 35. G. Straka, 74. R. Černák, 77. O. Szabó, rozhodovali: Mastiš - Petríček, Ferenc, 1482 divákov

Senica: Šulla - R. Pillár, Pittner, P. Pavlík, Privrel - Kóňa, L. Opiela - Kalabiška, Hlohovský (81. Komara), J. Dolný (86. Gombala) - Majtán (65. Kosorin)

Dunajská Streda: Pernecký - M. Turňa, Ľ. Michalík, Mário Tóth, O. Szabó - M. Ljubičič - G. Straka (61. Sarr), Sesar (61. P. Jurčo), Sabler (72. Brašeň), R. Černák - Szarka

Jozef Kostelník, tréner Senice: "Bol to iný zápas ako pohárový v utorok. Súper hral otvorenejšiu partiu, mali sme viac priestoru vpredu. V prvom polčase sme dokázali jednu šancu na premenenie gólu. V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali, po zmene strán sme už ovládli hru. Strelili sme pekné góly a zaslúžene vyhrali. Pre nás je dnešná výhra obrovským povzbudením pred finálovým zápasom Slovnaft Cupu."

Tomislav Marič, tréner DAC-u: "Prvý polčas sme hrali dobrý futbal, snažili sme sa o kombinačnú hru. Problém však je, že Senica dá z jednej šance gól. My sme mali viacero šancí, no nepremenili sme ich. Čo sa stalo v druhom polčase, o tom sa musíme pobaviť. Nemôžeme takto prehrať 0:4."

Myjava a Zlaté Moravce si podelili body

Futbalisti Spartaka Myjava remizovali v sobotňajšom zápase 27. kola Fortuna ligy s ViOnom Zlaté Moravce 2:2. Oba tímy vyhrali predchádzajúce dva ligové duely a dobrú formu ukázali aj na ihrisku. Hostia zo Zlatých Moraviec viedli po góle Kamila Karaša od 34. min, domáci v druhom dejstve zásluhou Denisa Dugu a Martina Černáčka duel otočili. O deľbe bodov rozhodol v 81. min zblízka Tomáš Mikinič.

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (0:1)
Góly: 52. D. Duga, 61. Černáček - 34. Karaš, 81. Mikinič, ŽK: 78. Š. Pekár - 71. Tipurič, 73. Szöke, rozhodovali: Šuniar - Hrčka, Hancko, 1286 divákov

Myjava: Solnička - Ľ. Kolár, P. Jánošík, Černáček, Ciprys - Marček - E. Daniel, Bilovský (87. Peňaška), Š. Pekár, D. Duga (80. Jastráb) - M. Kuzma

Zlaté Moravce: P. Kováč - Pintér, Tipurič, Pavlenda, Chren - Orávik (80. Mance), Szöke, Karaš (66. Mazan), Mikinič, Juhar - P. Sabo (66. Charizopulos)

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Zápas mal dobré tempo a myslím si, že aj slušnú úroveň. Hostia prišli hrať futbal, takže futbal bol otvorený hore-dole. Mali sme šance my, takisto súper v prvom polčase. Hlavne do nášho vyrovnávajúceho gólu mali hostia viac príležitostí. Po našom vyrovnávajúcom góle sa zápas ešte viac rozbehol. Za stavu 2:1 sme mali šance zápas rozhodnúť, čo sa nám nepodarilo. Ja musím súhlasiť, že remíza je spravodlivá, šancí bolo na obidvoch stranách dosť a pre diváka to bolo zaujímavé. Futbal sa hrá pre ľudí a myslím si, že boli spokojní. Ako tréneri by sme mali byť nespokojní, lebo obaja sme dostali dva góly. My sme inkasovali, keď súper zahral rýchlo štandardky a tie boli dosť prísne. Nebudem sa vyjadrovať k rozhodcom, nechám si pre seba, čo si myslím."

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: "Cieľ bodovať na Myjave sa nám podarilo naplniť. Dôležitý je vždy výsledok, ale čo je pre mňa dnes dôležité je pozitívny dojem z mužstva. S tým, s akým odhodlaním šlo do zápasu, ako sa pasovalo so zápasom, keď sme prehrávali. To sa výrazne otočilo oproti začiatku jarnej časti. Pocit je dobrý, zámer hrať aktívne, otvárať si súperovu polovicu a využívať našich rýchlych hráčov na protiútoky, nám vychádzal. Horšie to bolo s premieňaním šancí. Remíza 2:2 je asi spravodlivá, musíme brať aj ten bod. Verím, že aj do ďalších zápasov pôjdeme takto a body nám do konca sezóny ešte pribudnú."

Viac o téme: MFK Košice ŠK Slovan Bratislava Tomáš Huk