VIDEO PSG suverénne kráča za piatym titulom: Lille zmietol šesťgólovým uragánom

Gólové oslavy futbalistov PSGGólové oslavy futbalistov PSG Zdroj: facebook PSG

Futbalisti úradujúceho francúzskeho majstra Paríža St. Germain v sobotňajšom zápase 34. kola Ligue 1 deklasovali OSC Lille 6:1. Zverenci trénera Laurenta Blanca rozhodli o triumfe už v prvom polčase, v ktorom nasúkali "dogám" štyri góly.

O všetky zásahy domáceho favorita sa postarali Juhoameričania - hetrikom sa blysol argentínsky krídelník Ezequiel Lavezzi, dvakrát rozvlnil sieť uruguajský útočník Edinson Cavani a raz sa už v 1. minúte presadil Brazílčan Maxwell Scherrer. PSG mohli mrzieť akurát zranenia brankára Salvatoreho Sirigua a pravého obrancu Sergea Auriera.

Paríž SG sa rehabilitoval za prehru 0:2 s FC Barcelona vo štvrťfinálovej odvete Ligy majstrov a s tým aj za vypadnutie v tejto fáze súťaže. Klub z hlavného mesta si udržal vedúcu priečku, pričom suverénne mieri za ziskom piateho majstrovského titulu v jeho 45-ročnej histórii a celkovo tretím v rade. V tejto sezóne už PSG získal Ligový pohár, 30. mája ho po vyvrcholení v Ligue 1 čaká aj finále Francúzskeho pohára. Premiérovo tak má šancu tešiť sa z cenného treble.

Paríž Saint-Germain - OSC Lille 6:1 (4:0)
Góly: 1. Maxwell, 4. a 72. Cavani (druhý z 11 m), 28., 43. a 77. Lavezzi - 59. Baša, ČK: 72. Corchia (Lille)

Bordeaux - Metz 1:1 (0:1)
Góly: 83. Khazri - 24. Sassi

Caen - Guingamp 0:2 (0:0)
Góly: 49. Beauvue, 66. Marveaux

Evian - Bastia 1:2 (1:0)
Góly: 42. Sunu - 57. a 87. Kamano

Rennes - Nice 2:1 (0:1)
Góly: 47. Prčič, 90. Konradsen - 22. Bautheac