VIDEO Trnavský Spartak zvládol prvý duel v dočasnom azyle: V Zlatých Moravciach zdolal Podbrezovú

Strelec druhého gólu Erik Sabo z FC Spartak Trnava (vpravo) so spoluhráčmi oslavuje gólStrelec druhého gólu Erik Sabo z FC Spartak Trnava (vpravo) so spoluhráčmi oslavuje gól Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti Spartaka Trnava po dvoch stretnutiach opäť naplno zabodovali, v prvom vystúpení v dočasnom azyle v Zlatých Moravciach zdolali v 27. kole Fortuna ligy ŽP Šport Podbrezová 3:1. Hostia štvrtýkrát v rade nevyhrali, naposledy sa z troch bodov tešili 14. marca proti Senici. Vonku sú so šiestimi bodmi zo štrnástich duelov najhorším tímom súťaže.

Spartakovci sa vo ViOn aréne udomácnili veľmi rýchlo. Od úvodnej minúty diktovali vysoké tempo hry a vytvárali si strelecké príležitosti. Prebiehala 5. minúta, Sládek bleskovo rozohral štandardnú situáciu. Mikovič presnou prihrávkou našiel Kuzmu, ktorý prízemnou strelou z hranice 16-tky otvoril gólový účet stretnutia. V 8. minúte Sládek vysunul Janečku, ten zoči-voči Penksovi mieril tesne vedľa ľavej žrde. Už o minútu prišla opäť vydarená akcia Spartaka, tentokrát s nepresnou koncovkou Sládeka. Skóre sa menilo v 17. minúte, keď po nedovolenom zákroku Minčiča v pokutovom území nariadený pokutový kop úspešne realizoval Sabo. Po polhodine hry Sládek prihral Mikovičovi, ktorého nevydarená strela z dobrej pozície mierila do nebies. V záverečnej štvrťhodine sa postupne osmeľovali aj hostia. V 41. minúte bol blízko gólu Gál-Andrezly pozorný Kelava končekmi prstov jeho strelu vytlačil nad brvno. V 42. minúte aktivitu železiarov pretavil do kontaktného gólu po centri Harvilka Škutka. V nastavenom čase prvého dejstva mal vyrovnanie na kopečke Gál-Andrezly, ale z uhla prestrelil.

Po zmene strán sa hrala obojstanne otvorená partia. V 52. minúte Hlinkovu strelu zblokoval obranca hostí, aby odrazenú loptu pálil Jančeka nad. V 59. minúte Harvilkov center našiel Škutku, s ktorého hlavičkou si Kelava poradil. Na opačnej strane v 60. minúte predviedli parádnu kombináciu Sládek s Kuzmom s gólovou koncovkou Sládeka. Prebiehala 63. minúte Škutka na striebornom podnose ponúkol gólovú šancu Vaščákovi, ten však prestrelil bránku. V 82. minúte prišla rýchla kontra Mikoviča s finálnou prihrávkou na Saba, ktorý z troch metrov nedokázal prekonať Penksu. Z protiútoku pohrozil striedajúci Nworah, ktorého strelu k ľavej žrdi pozorný Kelava vytesnil na roh. V zaujímavom stretnutí sa napokon zrodilo zaslúžené víťazstvo favorita.

Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (2:1) - hralo sa v Zlatých Moravciach
Góly: 5. K. Kuzma, 17. E. Sabo (z pok. kopu), 60. Sládek - 42. D. Škutka, ŽK: 90.+ Vojtuš - 16. Minčič, 18. Vaščák (obaja Podbrezová), rozhodovali: Pavlík - Roszbeck, Pozor, 1228 divákov

Trnava: Kelava - Janečka, Martin Tóth, Bortel, Čonka - Marek Hlinka, Casado, K. Kuzma (86. M. Vyskočil) - E. Sabo - P. Sládek (77. Vojtuš), Mikovič (90.+ Cléber Silva)

Podbrezová: P. Penksa - Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško - M. Pančík (77. Richnák), Gál-Andrezly, Hovančík, Harvilko (72. Juraj Pančík) - D. Škutka, Vaščák (68. Nworah)

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Na úvod musím povedať, že vo ViOne sme našli domáce prostredie už v Európskej lige. Dnes sme mali veľmi dobrý vstup, dali sme dva góly a Janečka mal na kopačke aj tretí. Futbal to bol dobrý, možno by stretnutiu svedčal výsledok 5:3. Treba uznať aj kvalitu súpera, ktorý prišiel hrať futbal."

Branislav Benko, tréner Podbrezovej: "Dnes sme videli celkom zajímavý zápas, až na prvých 20 minút z našej strany, keď som mal pocit, že hráči boli ešte v kabíne. Potom sme si vytvorili dve čisté gólové príležitosti, okrem gólu Škutku. Trnava šanca mala aj ich premenila. Nezostáva mi nič iné ako pogratulovať k víťazstvu."

Viac o téme: FC Spartak Trnava ŽP Šport Podbrezová