VIDEO Hossa si úživa hokej: Chicago je krok od postupu do konferenčného finále!

Patrick KanePatrick Kane Zdroj: SITA

NEW YORK – Hokejisti Chicaga sú blízko k postupu do finále Západnej konferencie NHL. Blackhawks vedú v sérii 2. kola play off už 3:0, keď v noci na stredu vyhrali v Minnesote 1:0. V drese hostí mal slovenský útočník Marián Hossa minutáž 18:35 a dve strely na bránku.

Chicagu stačil na triumf jediný presný zásah, o ktorý sa už v prvej tretine postaral v presilovej hre Patrick Kane. "Divosi" nedokázali gólovo odpovedať, brankár hostí Corey Crawford si tak vďaka 30 úspešným zákrokom pripísal čisté konto a stal sa prvou hviezdou večera. V doterajších troch dueloch série chytil 90 z 94 striel súpera. Kane má vo vyraďovačke na konte v deviatich zápasoch už šesť gólov a päť asistencií.

Duel medzi Calgary a Anaheimom sa v riadnom čase skončil 3:3 a o víťazovi rozhodne až predĺženie. Duel poslal do nadstavenia domáci krídelník Johnny Gaudreau, ktorý vyrovnal 20 sekúnd pred sirénou tretej tretiny.

Minnesota - Chicago 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) - stav série 0:3
Gól: 15. P. Kane (Shaw, Sharp)

Calgary - Anaheim 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0) - stav série 1:2
Góly: 3. Bollig (Raymond, Mikael Granlund), 25. Colborne, 60. Gaudreau (Russell), 65. Bäcklund (Wideman, Brodie) - 7. Maroon (Getzlaf), Vatanen), 15. Perry (Despres Getzlaf), 29. Beleskey (Kesler, Despres)

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks