VIDEO Citizens vyprevadili QPR z ligy kanonádou, Škrtelovci v Chelsea iba remizovali

Hráči Liverpoolu schádzajú z ihriskaHráči Liverpoolu schádzajú z ihriska Zdroj: SITA

LONDÝN - Hráči Chelsea Londýn remizovali v nedeľňajšom stretnutí 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League na domácej pôde s FC Liverpool 1:1. Oba góly padli zo štandardných situácií. V 4. min po rohovom kope usmernil loptu do bránky domáci kapitán John Terry, no hosťom sa podarilo ešte do prestávky vyrovnať. Steven Gerrard v 45. min zužitkoval center Jordana Hendersona a skóroval hlavou. V druhom polčase napriek streleckej prevahe hostí gól nepadol. Slovenský obranca Martin Škrtel odohral za "The Reds" celý duel a v 26. min inkasoval žltú kartu.

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v domácom nedeľňajšom stretnutí 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League nad tímom Queens Park Rangers jednoznačne 6:0. Mužom zápasu sa stal trojgólový Sergio Agüero. Argentínsky útočník v 4. min otvoril gólový účet duelu. "Citizens" viedli do prestávky už 2:0 po presnom zásahu Alexandra Kolarova. Po zmene strán v 50. min pridal svoj druhý gól Agüero a hetrik dokonal v 64. min z pokutového kopu. V 70. min zvýšil na nelichotivých 5:0 James Milner a demontáž hostí zavŕšil v 87. David Silva.

Manchester City je po víťazstve na 2. mieste v ligovej tabuľke s trojbodovým náskokom pred Arsenalom Londýn, ktorý má však 2 zápasy k dobru. QPR je s 27 bodmi na poslednej priečke a po Burnley je druhým istým zostupujúcim mužstvom do druhej najvyššej

Manchester City - Queens Park Rangers 6:0 (2:0)
Góly: 4., 50. a 64. Agüero (tretí z pok. kopu), 32. Kolarov, 70. Milner, 87. D. Silva

Chelsea Londýn - FC Liverpool 1:1 (1:1)
Góly: 5. Terry - 44. Gerrard

Viac o téme: Manchester City Queens Park Rangers