VIDEO Senzácia na úkor Arsenalu: Kanonieri doma nestačili na Swansea

Alexis Sanchéz (vľavo) a Federico FernandezAlexis Sanchéz (vľavo) a Federico Fernandez Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu podľahli v 36. kole anglickej ligy Swansea 0:1 a po desiatich zápasoch prehrali. V tabuľke strácajú tri body na druhý Manchester City, majú však odohraný o zápas menej. Kapitán českej reprezentácie Tomáš Rosický zostal na domácej lavičke náhradníkov.

Už po štyroch minútach hry mohol ísť Arsenal do vedenia, lenže Giroud po Ramseyho nákope tesne minul bránku. Hostia mali šancu v nastavení prvého polčasu, ale aj Monterová strela z hranice vápna preletela len vedľa tyče. V druhej polovici niekoľkokrát zachránil Swansea od gólu poľský brankár Fabiański. Bývalý gólman Arsenalu zneškodnil v 65. minúte Cazorlovu strelu, neskôr zasiahol aj proti šanciam Monreala, Sáncheza a striedajúceho Walcotta.

Nakoniec padol gól na druhej strane, keď si v 85. minúte naskočil na Monterov center Gomis a bránková technológia rozhodcovi potvrdila, že jeho hlavičku vytiahol Ospina až spoza čiary. Arsenal prehral prvýkrát po viac ako troch mesiacoch, doma naposledy nebodoval v novembri.

V ohrození je navyše tretie miesto, ktoré by Arsenalu vynieslo priamy postup do Ligy majstrov. Londýnsky tím o neho môže prísť v nedeľňajšom zápase s Manchestrom United, ktorý na štvrtej pozícii stráca dva body.

Arsenal - Swansea 0:1 (0:0)
Gól: 85. Gomis

• Zdroj: ČTK, SITA