Vůjtkov tím sa v rozlúčke gólovo prebral, Američania zdolali Slovákov po predĺžení

Skrumáž pred Lacovou bránkouSkrumáž pred Lacovou bránkou Zdroj: SITA

OSTRAVA - Prehra aj v záverečnom zápase na majstrovstvách sveta a nepostupové umiestnenie v skupine. Slovenskí hokejisti sa so svetovým šampionátom v Česku rozlúčili prehrou 4:5 po predĺžení s USA, v ktorom mali skvelú druhú tretinu, v ktorej strelili všetky štyri góly. Na šampionáte vyhrali v riadnom hracom čase jediný raz, dva razy v predĺžení a jeden zápas vyhrali po samostatných nájazdoch. Tréner Vladimír Vůjtek sa týmto zápasom rozlúčil s národným tímom Slovenska. Škoda, že Slováci zaváhali so slabšími súpermi, ktoré mali vyhrať, a že prehrali s Nórskom.

Vítame vás pri on-line prenose.

Góly: 26. Gáborík (Meszároš, Dravecký), 32. Jánošík (Gáborík, Sersen), 37. Dravecký (Ďaloga,. Kopecký), 39. Bartovič (Graňák) - 3. Smith (Moore, Arcobello), 5. Jones (Eichel, Lewis), 21. Lee (Faulk, Bonino), 40. Coyle (Redmond, Lee)

Zostavy:

SLOVENSKO: Slovensko: Laco (5. J. Hudáček) - Meszároš, Graňák, Ďaloga, Mikuš, Jurčina, Sersen, Jánošík, Baranka - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Miklík, Viedenský, Tatar - Lušňák, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký

USA: Hellebuyck – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Redmond – Coyle, Bonino, Lee – Smith, Arcobello, Vesey – Lewis, Eichel, Nelson – Moses, Larkin, Hendricks - Morin

Rozhodcovia: Tobias Wehrli (Švajč.), Daniel Piechaczek (Nem.), Jimmy Dahmén (Švéd.), Nicolas Fluri (Švajč.)

Vylúčenia 2:2, strely na bránku 13:15

Jack Eichel rozhodol v Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs
    Vladimír Dravecký najlepším hráčom Slovenska.
65' Američania zvíťazili v zápase a vyhrali aj skupinu. Nenápadná strela skončila za Júliusom Hudáčkom, ktorý puk vôbec nevidel. Škoda, keď sa už čakalo na nájazdy, Američania rozhodli. A je koniec.
65' Tvrdý hit Meszároša a menšia potýčkamedzi hráčmi. Pískať sa už nebude.
64'   Dravecký vybojoval puk za vlastnou bránkou, prešiel s ním cez celé klzisko až pred útočnú modrú, no tam bol pripravený múr z hráčov USA.
63'   Uplynula polovica predĺženia, útočné akcie na oboch stranách, no bez väčšej šance.
61' Hrá sa predĺženie
60' Nasleduje predĺženie päť minút so štyrmi korčuliarmi na obcoh stranách.
60'   Je to boj na oboch stranách aj so šancami. Slováci cítia šancu, Američania bojujú o prvé miesto v skupine. Škoda, že naši hokejisti nehrali takto všetky zápasy, ale na šampionáte mali len niekoľko svetlých chvíľ.
57' Vzápätí po veľmi rýchlej kombinácii sa hrá na druhej strane, Lušňák trafil bránkovú konštrukciu. Stupňuje sa tempo, hráči oboch tímov chcú rozhodnúť čo najskôr.
56'   Steve Moses stroskotal na Hudáčkovi
55'   Hokejisti USA pred brankárom Hudáčkom teraz nasťahovaní na dlhšie, aj niekoľko pokusov mali, ale perfektná obranná práca Slovákov
54'   Oddychový čas trénera USA - nie je to pre taktickú poradu, ale aby si hráči oddýchli.
53'   Obraz hry sa až prekvapujúco vôbec nemení, Slováci stále zakladajú protiútoky, hráči USA ich mažú, sem-tam sa natlačia pred Hudáčka.
48' Hokejka v tvári Pánika po jednom zo súbojov, no je po presilovke, Pánik sa pustil do hráča USA a je to vzájomné vylúčenie.
46'   Hra v tretej tretine ponúka stále rovnaký obraz: slováci zakladajú útočné šance, obrancovia USA ich vždy vygumujú bezpečne ďaleko od brankára.
44' Slováci dostali dve minúty navyše a hráči USA majú presilovku. Na trestnej lavici Slovákov sedí Viedenský, Hudáček, ale aj Dravecký, na druhej trestnej Krug a Moore.
44' Keďže sa na ľade toho veľa nedialo a hokej nebol veľmi lákavý, hokejisti si to rozdali - Libor Hudáček s Krugom a Marek VIedenský v šarvátke s Moorom. Aspoň emócie pre tých, čo majú radi bitky.
41' Začala sa tretia tretina, je zároveň poslednou pre Slovákov na tomto turnaji, poslednou pod vedením trénera Vladimíra Vůjtka a možno posledná pred veľkými zmenami, ktoré čakajú slovenský hokej.
    Slovákom akokeby sa lepšie hralo bez tlaku, škoda, že si ho tak pripúšťali v prvých zápasoch.
40' Je po bláznivej druhej tretine, ktorá priniesla štyri góly.

Bartovič strieľa štvrtý gól Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs
39' Opäť strela na Hudáčka, tečovaný puk a ďalší gól USA - je vyrovnané po chybe slovenskej obrany.
39' Dokonalý obrat skóre, samostatný nájazd Milana Bartoviča a kapitán Slovana v KHL krásne premenil svoju šancu. Na začiatku akcie bola krásna Pánikova prihrávka na Bartoviča.

Anders Lee proti brankárovi Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA
38' Perfektné prečíslenie a Pánik ťahá puk, po prihrávke šanca na Draveckého druhý gól. Slováci sa akoby prebrali a hrajú skutočne parádne.

Dravecký gólom vyrovnával na Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs
37' Slovensko vyrovnalo, USA nedoazali puk dostať z pásma a odrazený puk sa dostal k Draveckému, ktorý pohotovo vypálil a prekonal gólmana USA. Ďalší gólový debutant na šampionáte.
37'   Perfektne sa snažil Meszároš pred gólmanom USA, následne Ďaloga.
34' Justin Faulk fauloval jedného z našich hráčov, za podrazenie mal ísť na trestnú lavicu, no vo výhode našich pri signalizovanom vylúčení sekol súpera Milan Bartovič a tak sa bude hrať štyria na štyroch

Jánošík sa teší z Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs

Radosť našich po góle. Marián Gáborík dnes jeden gól dal a na druhý prihral.

32' Adam Jánošík a jeho prvý gól v reprezentácii - krásny debut, šťastný gól. Gáborík mu nabil spoza bránky, Jánošík beckhandom vystrelil a Nelson puk tečoval. Dá sa povedať, že vlastný gól, ale je pripísaný mladíkovi, padol krásne oblúčikom.
30'   Moses v šanci, veľmi dobre ho Ďaloga vytlačil. Opäť prečíslenie USA.

Gáborík znížil proti USA Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs
26' Strela Andreja Meszároša zdiaľky, Marián Gáborík ju perfektne tečoval pred brankárom a Slováci sa vrátili do zápasu - 1:3
26' Američania zle striedali a za príliš veľa hráčov na ľade dostanú Slováci presilovku
24'   Slováci bojujú, snažia sa dostať do pásma, podržať puk, ale nie sú nebezpeční. USA prekvapujú a z ojedinelých šancí vždy udrú.
21'

USA strelilo v úvode Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs

A hneď je to 3:0, USA na to potrebovali 27 sekúnd druhej tretiny, slovenská obrana si pripísala na vrub ďalšiu chybu. Faulk mal na modrej veľa času aj priestoru, Lee puk tečoval.

21' Druhá tretina sa začala.
20' Koniec prvej tretiny. Po zlom začiatku lepší záver tretiny.
17'   Slováci konečne ožívajú, Pánik mohol znížiť, no neprekonal ležiaceho gólmana.
16' Konečne sa Slováci usadili v pásme a Sersenov pokus skončil u brankára.
16'   Bližňák pred bránkou so snahou o teč. Hra sa po dvoch rýchlych góloch odvíja v strede klziska, Slováci kazia prihrávky, Američania sa pokúšajú uspať našich a z postupných pokusov zvýšiť.
11'   Jones potiahol puk, no snaha o druhý gól skončila u Hudáčka.
8' Slovákov pred tretím gólom zachránila žrďka, puk na ňu vytlačil Július Hudáček.
7'   Slováci v ojedinelých náznakoch šancí, skôr kazia prihrávky v strede klziska.
7'   V šanci Eichel, Hudáček však puk zbadal a vyrazil
5' Výmena brankárov v slovenskom tíme, do hry nastúpil po druhom góle Július Hudáček.

Hokejisti USA strieľajú druhý Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs

Druhý gól v priebehu jeden a pol minúty

4' Tak toto vyzerá na riadny debakel, Slováci v oslabení dovolili hráčom USA krížnu prihrávku cez celé ihrisko a po parádnej strele do vinkla je to 2:0.

Laco inkasoval prvý gól Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs

Prvý gól Američanov

4' Gáborík za seknutie ide na trestnú lavicu, súper dostal výhodu presilovky
3' O pár sekúnd neskôr sa už skóre mení - Laco nič nevidel, mal zakrytý výhľad a je prekonaný.
2'   Robotu má videorozhodca, ale gól to nebol, puk neskončil v bránke
1'   USA od úvodu v tlaku
1' Zápas sa začal
    Po šiesty raz na šampionáte sa do bránky Slovákov postaví Ján Laco. V zostave je ešte jedna zmena, vypadol z nej zranený Tomáš Jurčo
    Slováci už vedia, že bez ohľadu na dnešný výsledok do štvrťfinále nepostúpia. Pre trénera Vladimíra Vůjtka to bude definitívne posledný zápas na lavičke reprezentácie spod Tatier.
    Slovensko nastúpi v bielych dresoch. Slováci hrali v bielych dresoch aj proti Bielorusom, v súbojoch proti Dánom, Slovincom, Nórom, Fínom a Rusom sa predstavili v modrej kombinácii.

Viac o téme: Slovensko USA Ostrava
  • Zdroj: kt; Športky