Hanáci sa radujú: Návrat tradičného českého tímu do najvyššej ligy

Michal OrdošMichal Ordoš Zdroj: gambrinusliga.cz

OLOMOUC - Futbalisti Sigma Olomouc sa po ročnej prestávke vracajú do najvyššej českej súťaže. V stredajšom zápase 27. kola druhej ligy triumfovali na ihrisku FK Pardubice 2:1 a na čele tabuľky majú už 61 bodov. Tri kolá pred koncom tak majú istotu, že skončia najhoršie na striebornej pozícii, pričom do Synot ligy postupujú prví dvaja.

V Pardubiciach začali aktívnejšie domáci, ktorí v predchádzajúcich šiestich kolách neprehrali. V štvrtej minúte mohol otvoriť skóre Záviška, osamotený pri zadnej tyči ale prestrelil odkrytú bránku. Hanáci bez dištancovaného útočníka Vašíčka, ktorý minule hetrikom zariadil výhru 4:2 nad Zlínom, v ofenzíve dlho príliš nehrozili. Až v 38. minúte po spätnej prihrávke vypálil z výbornej pozície Peter a pardubický gólman Frydrych s námahou vytlačil loptu nad brvno.

Olomouc však postupom času začal získavať prevahu a v 52. minúte sa dočkal vedúceho gólu. Frydrych vyrazil Houskovu strelu len pred seba a dobiehajúci obranca Hála doklepol loptu do siete. Zvýšiť mohli Rolinc a po ňom Ordoš, ale obaja v obrovských šanciach napálili len gólmana.

Poistku olomouckému návratu do ligy dal tak až v 78. minúte po Ordošovej prihrávke striedajúci Plšek. V nastavení ešte po centri zo štandardky znížil hlavou domáci náhradník Fousek, ale postupovú radosť Hanákov už nepokazil.

Viac o téme: Sigma Olomouc
  • Zdroj: TASR, ČTK