Hokejový Slovan sa prihlásil do extraligy: Je to záloha, boj o záchranu KHL pokračuje

Hokejisti bratislavského Slovana stále netušia, kde budú hrať
Hokejisti bratislavského Slovana stále netušia, kde budú hrať

BRATISLAVA - Hokejový Slovan Bratislava podal dňa 15. mája 2015 prihlášku do slovenskej extraligy, pokračuje však naďalej v rokovaniach ohľadom ďalšieho pôsobenia v KHL. Toto je momentálne situácia ohľadom bratislavského tímu, potvrdil ju samotný klub na svojom webe.

Už je jasné, že pre Slovan sú to jediné alternatívy pred budúcou sezónou, rakúska EBEL či česká extraliga sú pasé. Fanúšikovia belasých by svojich miláčikov neradi videli v domácej súťaži, keďže si už zvykli na súperov zvučnejšieho mena a na športovejšie prostredie. Klub by mal zároveň na extraligu problém vypredať vynovenú arénu.

Každopádne, po svetovom šampionáte je najvyšší čas uzatvárať káder pre novú sezónu, v neistote sú aj hráči, ktorých majú Bratislavčania pod zmluvou iba pre KHL. Ak by náhodou museli belasí do extraligy, z Ladislava Nagya či Milana Bartoviča sa sa razom stali nezamestnaní hokejisti a pôsobisko by si museli hľadať na poslednú chvíľu.

"Vedenie Slovana Bratislava podalo dnes v súlade so Smernicami Slovenského zväzu ľadového hokeja a jeho Súťažným poriadkom oficiálnu nezáväznú prihlášku do nového ročníka slovenskej hokejovej extraligy. Urobilo tak do stanoveného termínu, ktorý určil ešte skôr generálny sekretár SZĽH a týka sa všetkých hokejových klubov extraligy," napísal klub vo svojom stanovisku.

"Napriek podaniu prihlášky do najvyššej slovenskej súťaže sa HC SLOVAN Bratislava naďalej usiluje o splnenie všetkých podmienok potrebných pre pokračovanie v Kontinentálnej hokejovej lige aj v naslesujúcej sezóne. Slovan má na základe dohody s vedením KHL predĺžený termín na oficiálne potvrdenie svojej účasti v nadchádzajúcom ročníku do konca júna. Definitívne rozhodnutie o tom, v ktorej súťaži bude účinkovať, klub prijme najneskôr do termínu vyžrebovania nového súťažného ročníka extraligy," doplnili belasí.

Klub z Bratislavy sa spolieha stále na dve možnosti - buď na silného sponzora, ktorý by klubu prinesol milióny, šepká sa však o uvoľnení marketingových pravidiel, ktoré by umožnili dohodnúť sa na partnerstve s jedným mobilným operátorom a automobilkou.


Tagy: HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
SITA

DISKUSIA