VIDEO Šláger United s Arsenalom nemal víťaza: Valdésovi debut pokazil vlastný gól spoluhráča

Juan Mata a Santi Cazorla v súboji o loptuJuan Mata a Santi Cazorla v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United remizovali v nedeľňajšom šlágri 37. kola Premier League s Arsenalom Londýn 1:1. Na otvárací gól Andera Herreru z 30. minúty odpovedal v závere druhého polčasu striedajúci Tyler Blackett, ktorý nešťastným vlastným gólom pokazil premiéru Víctora Valdésa v bráne United. Skúsený brankár pritom nastúpil za Davida De Geu až v 74. minúte.

Prvý polčas duelu zaostal za očakávaniami. Manchester bol napriek tomu o niečo aktívnejším tímom a v 30. minúte sa dostal vo vedenia. Young poslal zľava center do šestnástky, kde loptu perfektným volejom poslal do brány Herrera. Ten na šiesty gól v tejto ligovej sezóne pritom potreboval len sedem streleckých pokusov.

Až po zmene strán dal o sebe vedieť aj Arsenal, De Gea ale v spolupráci so svojou defenzívou vyriešil šance Girouda a následne i Ramseyho. Domácemu koučovi Louisovi van Gaalovi však v zápase vôbec nevyšli striedania, pretože Blackett, ktorý prišiel v 74. minúte, nešťastne tečoval Walcottovo zakončenie sprava za ďalšieho nového muža na trávniku Valdésa.

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľňajšom dueli 37. kola Premier League na pôde Swansea City 4:2 a upevnili si druhú priečku v tabuľke. Tá im zaručuje istú účasť v skupinovej fáze budúcoročnej Ligy majstrov. Dvomi gólmi sa pod triumf hostí podpísal stredopoliar Yaya Touré.

Manchester United - Arsenal Londýn 1:1 (1:0)
Gól: 30. Herrera - 82. Blackett (vl.)

Swansea City - Manchester City 2:4 (1:2)
Góly: 45. G. Sigurdsson, 64. Gomis - 21. a 74. Y. Touré, 37. Milner, 90.+ Wilfried Bony

Viac o téme: Manchester United Manchester City Yaya Touré Arsenal Londýn Swansea City FC