VIDEO Oslabená Chelsea prišla o famóznu sériu: WBA deklasoval zverencov trénera Mourinha

Cesc Fábregas po červenej karte opúšťa hraciu plochuCesc Fábregas po červenej karte opúšťa hraciu plochu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti majstrovskej Chelsea podľahli v predposlednom kole anglickej ligy na štadióne West Bromwich 0:3 a prvýkrát od 1. januára prehrali. Dva góly strelil dvadsaťjedenročný útočník Saido Berahino, raz Thibauta Courtoisa prekonal Chris Brunt. Hostia hrali hodinu v oslabení o vylúčeného Cesca Fábregasa.

Chelsea naposledy neuspela na Nový rok, kedy jej Tottenham v londýnskom derby nastrieľal päť gólov. Potom zverenci portugalského trénera Josého Mourinha jedenásťkrát vyhrali a päťkrát remizovali a vďaka úspešnej sérii si už v 35. kole zaistili majstrovský titul.

Zápas s West Bromwichom opäť odchytal Courtoisa, Petr Čech nebol rovnako ako minule proti Liverpoolu ani na lavičke náhradníkov. Domáci futbalisti prvýkrát prekonali gólmana Chelsea v 9. minúte, keď za vápnom mocne napriahol Berahino a jeho rana zapadla presne k tyči. Po polhodine hry navyše hostia prišli o Fábregasa, ktorý v prerušenej hre trafil jedného z protivníkov loptou.

Favorizovanej Chelsea nevyšiel ani nástup do druhého polčasu. Terry zrazil Berahina a sám faulovaný hráč penaltu premenil, aj keď Courtois vystihol smer strely a na loptu si siahol. Pre Berahina to bol 14. gól v ročníku. Tretí gól potom pridal v 60. minúte po nakrátko rozohranom rohovom kope Brunt, Chelsea v ligovej sezóne prehrala len tretíkrát.

West Bromwich Albion - FC Chelsea 3:0 (1:0)
Góly: 9. a 47. Berahino (druhý z pok. kopu), 60. Brunt, ČK: 29. Fábregas (Chelsea)

Viac o téme: Cesc Fábregas FC Chelsea Londýn West Bromwich Albion
  • Zdroj: ČTK, SITA