Budúcnosť Petra Čecha je neistá: Neovplyvní ju ani Mourinho

Petr Čech
Petr Čech

LONDÝN - Tréner futbalistov anglického klubu FC Chelsea José Mourinho nemá v rukách rozhodnutie o zotrvaní či odchode brankára Petra Čecha. Špekuluje sa o záujme Paríža St. Germain či FC Liverpool, no najmä londýnskeho konkurenta Arsenalu o 32-ročného českého gólmana.

"Ak by som to mohol ovplyvniť, nikdy by som ho nepustil. Nešiel by do veľkého tímu s fantastickým kádrom, ku kandidátovi na majstrovský primát v Premier League," citoval Daily Mirror slová o dve desaťročia staršieho portugalského kouča. 

"V ideálnom svete by zostal. Patrí do Chelsea a tento klub je neoddeliteľnou súčasťou jeho života a kariéry. Je fantastický z futbalovej i ľudskej stránky. Vždy som sa mu snažil preukazovať rešpekt. Viem si však predstaviť, že gólman v jeho veku sa stále cíti mladý a chce nastupovať v každom zápase," doplnil José Mourinho. 

Spomenutý zdroj uviedol, že "modrí" umožnia Čechovi aj prípadný presun do mužstva mestského rivala Arsenalu, lebo na Stamford Bridge bol dlhoročným verným služobníkom. Stodvanásťnásobný český reprezentant je hráčom "The Blues" od roku 2004, ale v tejto sezóne zaujal post brankárskej jednotky na jeho úkor Belgičan Thibaut Courtois. 


Tagy: Petr Čech FC Chelsea

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA