Prekvapivé rozhodnutie českého trénera: Růžička sa na dekádu upísal extraligovému nováčikov

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička

CHOMUTOV - Tréner českej reprezentácie Vladimír Růžička sa vracia k hokeju na klubovej úrovni. Okrem národného výberu bude viesť aj extraligového nováčika Piráti Chomutov, s ktorým uzavrel málo vídaný kontrakt na desať rokov. Informoval oficiálny klubový web.

Päťdesiatjedenročný skúsený kormidelník nedoviedol Čechov na nedávno skončenom domácom šampionáte k vytúženej medaile a po prehre s USA v zápase o bronz obsadil jeho tím štvrtú priečku. Po MS sa mal údajne stať trénerom Avangardu Omsk v KHL, ale nakoniec sa tak nestalo a rozhodol sa pre návrat do najvyššej českej súťaže. V nej by mal podľa dĺžky nového kontraktu trénovať Chumutov až desať rokov. Jeho asistentmi na striedačke "pirátov" budú Břetislav Kopřiva a Jan Šťastný.

Růžička pôsobil dosiaľ ako tréner len v Slavii Praha, ktorú viedol od roku 2000 nepretržite v štrnástich sezónach za sebou. V ročníkoch 2002/2003 a 2007/2008 ju dokonca doviedol až na majstrovský trón. Popri práci v klube zvládal trénovať aj reprezentačný výber, s ktorým získal dvakrát (2005 a 2010) aj zlaté medaily na MS. Okrem podpisu novej zmluvy s Chomutovom však musí naďalej riešiť nepríjemnú kauzu s údajným prijímaním úplatkov. Tie vzal skúsený kouč v rokoch 2012 a 2013 v celkovej výške 500.000 českých korún za to, aby syn úspešného podnikateľa hral za Slaviu. Podľa Růžičkovej obhajoby však išlo o sponzorský príspevok.


Tagy: Česko Piráti Chomutov Vladimír Růžička

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
cslh.cz/Karel Švec

DISKUSIA