VIDEO Horor v parížskom hľadisku: Padla časť konštrukcie, diváci v ohrození!

Ľudia odnášajú časť panelu, ktorý spadol na stánok na centrálnom kurte počas štvrťfinálového zápasu medzi Japoncom Keiom Nišikorim proti Francúzovi Jo-Wilfriedovi TsongoviĽudia odnášajú časť panelu, ktorý spadol na stánok na centrálnom kurte počas štvrťfinálového zápasu medzi Japoncom Keiom Nišikorim proti Francúzovi Jo-Wilfriedovi Tsongovi Zdroj: TASR

PARÍŽ - Na Dvorci Philippa Chatriera sa dnes takmer stala tragédia. Pre pád uvoľneného rozmerného kusa plechu z veľkoplošnej obrazovky do hľadiska prerušili utorňajšie stretnutie domáceho tenistu Jo-Wilfrieda Tsongu s Japoncom Kei Nišikorim. Podľa twitterového konta podujatia traja diváci utrpeli ľahšie zranenia.

Bezpečnostné zložky evakuovali viac ako 200 divákov z miest práve pod veľkou obrazovkou a inkriminovaný sektor v hľadisku označili červenou a bielou páskou. Krycí panel s ostňami proti holubom, veľký približne ako posteľ, zrejme uvoľnil silný poryv vetra a zniesol sa z terasy pri komentátorských boxoch medzi divákov. Jeden z postihnutých fanúšikov utrpel zrejme zranenie pravého zápästia a po prvom ošetrení priamo v hľadisku bol odvedený do zákulisia.

Po páde plechu bolo Galéria fotiek (4) Zdroj: Twitter

Zápas domáceho Tsongu s japonským tenistom Nišikorim bol prerušený za stavu 6:1, 5:2 pre Francúza najprv na desať minút a hráči potom odišli do šatní. Rozhodca následne oznámil, že pauza na nutné úpravy sa pretiahne o ďalších asi 15 minút. Obaja tenisti sa po dlhej prestávke vrátili na kurty, momentálne prebieha tretí set. Druhý si nakoniec pre seba ukoristil domáci Tsonga.

Viac o téme: Jo-Wilfried Tsonga Kai Nišikori
  • Zdroj: ČTK, SITA