Sú toto dôvody jeho odstúpenia? Blatter má čeliť vyšetrovaniu FBI a Američanov!

Sepp Blatter s trofejou pre majstra sveta vo futbaleSepp Blatter s trofejou pre majstra sveta vo futbale Zdroj: SITA

WASHINGTON - Odchádzajúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA Sepp Blatter údajne čelí vyšetrovaniu zo strany FBI a prokuratúry USA. Uviedla to americká televízna stanica ABC News s odvolaním sa na nešpecifikované zdroje oboznámené s prípadom. Informovala agentúra Reuters.

Blatter v utorok nečakane oznámil rezignáciu na post šéfa FIFA v súvislosti s tlakom na jeho osobu po vypuknutí korupčného škandálu v rámci strešnej organizácie svetového futbalu.  Švajčiarska polícia minulý týždeň na žiadosť amerických úradov zadržala pred štartom kongresu v Zürichu sedem vysokopostavených funkcionárov FIFA pre podozrenie z korupcie. Všetci čelia vydaniu na stíhanie do USA. Medzi celkovo štrnástimi obvinenými Blatter nefiguruje.

Blatter nie je obvinený ani vo vyšetrovaní, ktoré nezávisle vedú švajčiarske justičné orgány. "Vyšetrovanie pre podozrenie z nečestného zabezpečenia obchodu a prania špinavých peňazí je vedené voči neznámemu páchateľovi. Joseph Blatter teda nie je obvinený a jeho avizované odstúpenie nemá na vyšetrovanie žiadny vplyv," citovala v utorok agentúra dpa vyhlásenie Federálnej švajčiarskej prokuratúry.

Viac o téme: FIFA Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články