Vaic sa stal riaditeľom klubu v Spišskej Novej Vsi, trénerom Klinga

Ľubomír Vaic ešte ako hráč
Ľubomír Vaic ešte ako hráč

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Novým riaditeľom prvoligového hokejového HK Spišská Nová Ves sa stal bývalý slovenský reprezentant a miestny rodák Ľubomír Vaic, vicemajster sveta z Petrohradu 2000 a bronzový z Helsínk 2003. Na poste šéfa klubu vystriedal Miroslava Gavaliera, ktorý odstúpil z funkcie.

"Hokej je tímová hra a verím, že v spolupráci s výkonným výborom a s podporou mesta ho potiahneme v Spišskej Novej Vsi ďalej. Pre mňa je to nová výzva, no už teraz viem, že to nebude vôbec ľahké. Už na valnom zhromaždení bolo prerozdelenie zodpovednosti a práce na jednotlivých členov výkonného výboru, aby celá ťarcha nezostala na pleciach jedného človeka," povedal po svojom vymenovaní 38-ročný Vaic, v minulosti útočník Popradu, Slovana Bratislava, Košíc, Sparty Praha, Liberca, Vsetína, Magnitogorska, fínskeho tímu SaiPa, nemeckého Eisbärenu Berlín či Vancouveru Canucks v zámorskej NHL, za ktorý odohral 9 zápasov. 

Novým trénerom Spišskej Novej Vsi by sa mal stať Vladimír Klinga, pretože doterajší kouč Peter Křemen dostal lukratívnejšiu ponuku z Humenného.


Tagy: Ľubomír Vaic HK Spišská Nová Ves

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA