Vonku je ďalší škandál: Takto si Nemecko kúpilo organizovanie svetového šampionátu

Sepp Blatter opúšťa tlačovú konferenciu po oznámení rezignácieSepp Blatter opúšťa tlačovú konferenciu po oznámení rezignácie Zdroj: SITA

BERLÍN - Po odstúpení Seppa Blattera z funkcie prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) sa vynárajú na povrch nové a nové špekulácie. Najnovšie prišiel nemecký denník Die Zeit s tvrdením, že Nemecko si kúpilo organizovanie majstrovstiev sveta v roku 2006.

Nemecká vláda pod vedením Gerharda Schrödera údajne poskytla v roku 2000 tesne pred rozhodujúcim hlasovaním o dejisku MS 2006 Saudskej Arábii rozsiahlu zásielku zbraní, medzi nimi aj granátometov. Nemci chceli Arabov takto presvedčiť, aby hlasovali v ich prospech. 

Ako je známe, vtedajšie rozhodujúce tretie kolo hlasovania vyhralo Nemecko nad Juhoafrickou republikou v pomere 12:11. Do nemeckej kampane sa údajne zapojili aj známe nemecké značky Volkswagen či Bayer, ktoré ako protihodnotu prisľúbili otvoriť ďalšie trhy v Thajsku a Kórejskej republike. 

"Nemci si vtedy kúpili aj hlasy Oceánie. Ale to je Nemecko, a preto o tom nikto nechce hovoriť," povedal pred niekoľkými dňami funkcionár z afrického Konga Constant Omari. 

Viac o téme: FIFA Nemecko Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články