Slovanu by KHL veľmi chýbala: Belasí sú jedenásti v Európe v počte internetových fanúšikov

BRATISLAVA - Slovenskému klubu HC Slovan Bratislava patrí spomedzi európskych hokejových tímov jedenáste miesto v počte priaznivcov na internetových sociálnych sieťach. Vyplýva do z rebríčka agentúry Result Sports, podľa ktorého mal slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) k 1. júnu dovedna 130 211 fanúšikov, väčšinu z nich na Facebooku (114 872). Dovedna zostavovatelia rebríčka sledovali 14 relevantných webov.

Prvé miesto obsadil úradujúci víťaz Gagarinovho pohára ruský SKA Petrohrad (367 618 priaznivcov). Na druhej pozícii skončil Spartaka Moskva, ktorý v sezóne 2014/2015 medzi seniormi neštartoval a do KHL sa vracia po ročnej pauze. Tretí je chorvátsky Medveščak Záhreb tiež z KHL. Na štvrtej priečke figuruje švédsky AIK Štokholm, na piatej nemecký Kolín Haie, na šiestej švédsky Djurgaarden, na siedmej Frölunda Indians, ôsme a deviate miesto zabrali Kometa Brno a Sparta Praha a desiate fínsky klub KHL Jokerit Helsinki. V prvej "dvadsaťpäťke" nefiguruje okrem Slovana iný slovenský klub.

Zaujímavosťou je, že na 16. priečku sa dostal skrachovaný HC Lev Praha a na 19. pozíciu ukrajinský Donbas Doneck. Ten už rok nehrá žiadnu súťaž a pravdepodobne nebude ani v sezóne 2015/2016.


Tagy: HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
archív Športiek; koláž Športky/kt

DISKUSIA