Fankluby sa týmto činom zapíšu do histórie: Ak vyhrá Nemeček, hrozí bojkot extraligy!

Fanúšikovia podporujú vo voľbách prezidenta hokejového zväzu Richarda Lintnera
Fanúšikovia podporujú vo voľbách prezidenta hokejového zväzu Richarda Lintnera

MICHALOVCE, BRATISLAVA - Dosiahnu svoje ciele? Uvedomujú si, že hokej sa hrá pre fanúšikov a napriek tomu, že nového šéfa hokejového zväzu budú voliť delegáti, fankluby majú obrovskú silu. A to, čo majú v pláne, je veľká vec, v hokejovej Európe ojedinelá.

Slovenskí hokejoví fanúšikovia sú skutočne jedni z najlepších a najvernejších na svete a spojiť sa chcú aj počas kongresu Slovenského zväzu ľadového hokeja, na ktorom sa bude voliť nový prezident. Fankluby nahlásili na príslušných úradoch verejné zhromaždenie, plánujú niečo podobné ako boli nedávne protesty Gorila či demonštrácie v roku 1989. Podporujú vo voľbách mladú krv v podobe Richarda Lintnera, chcú koniec éry Igora Nemečka ako prvého muža slovenského hokeja. A ak neuspejú, zariadia sa po svojom - hrozí dokonca bojkot extraligových zápasov.

Verejné zhromaždenie sa uskutoční 24. júna pri zimnom štadióne v Bratislave a pri hoteli DoubleTree by Hilton. Presne v tomto hoteli budú 25. júna delegáti voliť nového prezidenta hokejového zväzu, rozdať by si to mali súčasný šéf Igor Nemeček, ktorého majú fanúšikovia v zuboch, a mladá krv Richard Lintner. "Začiatok protestu je naplánovaný na obed 24. júna, kde sa aktívnym a nenásilným spôsobom budeme snažiť presviedčať okoloidúcich, aby podporili našu snahu o zmenu. Rozdávať budeme kresby súvisiace s hokejom, ktoré nám posielajú detí z celého Slovenska," informoval organizátor protestu Marek Boka z Michaloviec.Boka bol aj pri protestoch v Košiciach, po ktorých odstúpil z funkcie predsedu parlamentu Pavol Paška. Verí, že keď sa fanúšikovia spoja, utvoria silný tlak na delegátov, ktorí budú vnútri voliť nového prvého muža slovenského hokeja. Boka opísal aj dôvody znechutenia z diania v michalovskom hokeji. "Michalovská mládež bude voliť Lintnera, ešte nie je jasné, ako na tom bude michalovské áčko," opísal.

Pozerá sa však dopredu. Okolo protestujúcih budú musieť prejsť na kongres aj voliaci delegáti. Zaujímavé bude podľa neho, či sa budú vedieť fanúšikom pozrieť do očí. "Následne naším aktívnym povzbudzovaním, bubnovaním a tlieskaním chceme upozorniť súčasné vedenie SZĽH, že Slovensko má najlepších fanúšikov na svete no najhoršie vedenie," pomenoval Boka priamo to, čo cíti. "Účasť prisľúbili aj hokejové osobnosti, s ktorými bude možné priamo na mieste vecne diskutovať o súčasnej krízovej situácii v našom hokeji," hovorí.

Fankluby žiadajú odstúpenie Igora Nemečka z funkcie prezidenta zväzu, odstúpenie Juraja Širokého mladšieho zo všetkých štruktúr na zväze a netaja sa ani tým, že túžia po zvolení Richarda Lintnera do funkcie prezidenta SZĽH. Voľba prezidenta sa má začať 25. júna o 10.00 h. Organizátormi protestu sú fankluby z východu, tvrdia, že podporou Lintnerovi chcú splatiť generácii zlatých chlapcov "dlh za roky hrdosti byť Slovákom".


Tagy: Richard Lintner fanúšikovia Igor Nemeček kongres SZĽH

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
facebook

DISKUSIA